Goniec.pl

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jacek Kurski dostał nową pracę. "Wiadomości" TVP poświęciły mu 35 sekund

7 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Zuzanna Ptaszyńska

Były prezes Telewizji Polskiej rozpoczął pracę w Grupie Banku Światowego. W głównym wydaniu "Wiadomości TVP" poświęcono tej informacji nieco ponad pół minuty.

Nowa posada Jacka Kurskiego

Były prezes TVP rozpoczął w tym miesiącu pracę jako Alternate Executive Director szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie. Zgodnie z zeszłorocznymi raportami na temat zarobków na tym szczeblu, będzie pobierał uposażenie w wysokości ponad miliona złotych rocznie. Co istotne, na mocy Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jako funkcjonariusz Organizacji Narodów Zjednoczonych nie będzie odprowadzał w Polsce podatku dochodowego.

Wieści o posadzie Jacka Kurskiego wywołały lawinę komentarzy . Do sprawy odnieśli się m.in. Borys Budka czy Robert Biedroń. - Koryto plus w pełnej okazałości - napisał na Twitterze przewodniczący klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.

"Wiadomości" TVP oszczędnie o nowym stanowisku byłego prezesa

Mniej skorzy do komentowania byli reporterzy "Wiadomości" TVP. O nowym stanowisku byłego prezesa nadawcy publicznego prowadząca główne wydanie programu Danuta Holecka poinformowała dopiero pod jego koniec. Dziennikarka przytoczyła komunikat Narodowego Banku Polskiego, w którym ogłoszono podjęcie pracy przez Jacka Kurskiego.

W materiale podano, że "Jacek Kurski jest ekonomistą, ukończył handel zagraniczny na Uniwersytecie Gdańskim oraz posiada bogate doświadczeniu w sektorze publicznym. Jako poseł na Sejm RP był wiceszefem Komisji Skarbu Państwa, a także reprezentował Polskę w Parlamencie Europejskim". Dodano oczywiście, że przez siedem lat był prezesem Telewizji Polskiej. Sprawa zajęła w "Wiadomościach" jedynie 35 sekund.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Oburzające nagranie z samolotu polskich linii lotniczych. Piloci zostali zawieszeni
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Ryszard Niemiec. PZPN pogrążone w żałobie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Dawid Kubacki pobił rekord Adama Małysza. Nie dokonał tego wcześniej żaden Polak
Czytaj więcej >

Wiadomości

Myśleli, że nikt tego nie zauważy? "Wiadomości" TVP chciały nabrać widzów
Czytaj więcej >

Wiadomości

18-latka przeżyła śmierć kliniczną. Ujawniła, co widziała "po drugiej stronie"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Uczennica zagadała do Rafała Trzaskowskiego w pociągu. Nagranie jest hitem sieci
Czytaj więcej >
Zuzanna Ptaszyńska

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem doktorantką Uniwersytetu Warszawskiego w dyscyplinie nauki o polityce i administracji - stosunki międzynarodowe. Zarówno hobbystycznie, jak i naukowo zajmuję się Zjednoczonym Królestwem, interesuję się też historią popkultury oraz współczesnym kinem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]