Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Interpol ściga Grzegorza Borysa. Za 44-latkiem wydano "czerwoną notę", co to oznacza?
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 30.10.2023 13:39

Interpol ściga Grzegorza Borysa. Za 44-latkiem wydano "czerwoną notę", co to oznacza?

Grzegorz Borys policjanci
Pomorska Policja Interpol

Ważna decyzja dotycząca poszukiwań Grzegorza Borysa. 44-latek jest od tej pory ściany “czerwoną notą” Interpolu. Międzynarodowy list gończy pojawił się na oficjalnej stornie organizacji. Uwagę zwraca zdjęcie.

Przełom w poszukiwaniach Grzegorza Borysa, wydano ważny dokument

Grzegorz Borys ścigany jest międzynarodową “czerwoną notą” Interpolu. W dziesiątą dobę poszukiwań 44-letniego żołnierza podejrzewanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem dokonanym na synu podjęto decyzję kluczową z punktu widzenia działań na szerszą skalę szerszą.

Czerwona nota Interpolu wydana za Grzegorzem Borysem została oficjalne opublikowana na stronie organizacji. Dołączył on m.in. do Jacka Jaworka, który mimo wydania dokumentu pozostaje nieuchwytny od lipca 2021 r.

Pilny komunikat ws. obławy na Grzegorza Borysa. Nastąpiła ważna zmiana

Interpol wydał za Grzegorzem Borysem "czerwoną notę"

Grzegorz Borys na czerwonej nocie Interpolu został opisany w krótkich słowach. Wskazano, że urodził się w 2 maja 1979 r. w Gryfinie w Polsce. Opublikowane na dokumencie zdjęcie pochodzi najprawdopodobniej z dokumentów poszukiwanego żołnierza.

ZOBACZ: W poniedziałek specjalny SMS trafił do konkretnych osób. Chodzi o Grzegorza Borysa

Nie jest to jednak fotografia, którą wcześniej opublikowały polskie służby. Charakter postury oraz sposób wykonania zdjęcia Grzegorza Borysa sugeruje jednak, iż nie pozwala na wniosek, iż fotografia pochodzi z prywatnych archiwów rodzinnych. Z racji charakteru pracy, zdjęcia Grzegorza Borysa znajdują się w oficjalnych, państwowych systemach, a jednym z nich najpewniej jest fotografia wykorzystana przez Interpol.

grzegorz-borys-interpol.jpg
Czerowna nota Interpolu wydana za Grzegorzem Borysem

Czym jest czerwona nota Interpolu?

Czym jest czerwona nota Interpolu i dlaczego to ważne, iż wydano ją za Grzegorzem Borysem? Dokument, który w poniedziałek 30 października obiegł nie tylko Polskę, ale i cały kraj pomaga w schwytaniu przestępców, którzy uciekli z kraju, gdzie są poszukiwani.

ZOBACZ: Nowe fakty nt. stanu zdrowia Grzegorza Borysa. W dniu zabójstwa 6-latka był na L4

Chociaż poszukiwania Grzegorza Borysa skupiają się wokół lasów w Gdyni i okolicach, to służby chcą być przygotowane do tego, aby w razie ewentualnej ucieczki 44-latka z kraju, służby innych państw go schwytały. Czerwona nota to nic innego, jak informacja dla policji, kraju w którym poszukiwany został zatrzymany.

Jak czytamy na blogu europesjkinakazaresztowania.eu, czerwona nota Interpolu to informacja mówiąca o tym, że “mamy do czynienia ze szczególnie niebezpiecznym przypadkiem, który wymaga natychmiastowego osadzenia w areszcie, do czasu przeprowadzenia postępowania ekstradycyjnego”.

Źródło: goniec.pl