Goniec.pl
Hołownia

Polsat News

Hołownia apeluje do rządzących: "Trzeba powstrzymać Polski Ład"

14 Stycznia 2022

(Ostatnia zmiana: 14 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Lider Polski 2050 wyraził swoją opinię na temat Polskiego Ładu i tarcz antyinflacyjnych. Zdaniem Szymona Hołowni tym, co należy natychmiast zrobić jest powstrzymanie sztandarowego programu PiS i obniżenie VAT-u. Wcześniej polityk gościł w Sejmie, gdzie wypowiedział się krytycznie o działaniach rządu.

Szymon Hołownia był dzisiaj "Gościem Wydarzeń" na antenie Polsatu. Polityk poruszył w programie najważniejsze w ostatnich dniach kwestie dla milionów Polaków, m.in. sytuację związaną z drożyzną i zamieszanie z Polskim Ładem. Nie zabrakło także krytyki rządzących.

Gazeta Powiatowa

Serock: Auto przebiło barierki i wpadło do Narwi. Jedna osoba nie żyje

CZYTAJ DALEJ

Szymon Hołownia: Trzeba powstrzymać Polski Ład

Szymon Hołownia na początku skomentował podwyżkę cen w Polsce. Jego zdaniem, premier podąża obecnie w dobrym kierunku, obniżając VAT na niektóre produkty, jednak dzieje się to za późno i za wolno.

- Pierwsza tarcza antyinflacyjna obniży inflację o ok. 0,3 proc. Ta dzisiejsza już o 1,6. Przy warunkach, które mamy to jest wciąż za mało - mówił lider Polski 2050.

Jak zapowiedział, kraj czekają teraz bardzo ciężkie miesiące. Polacy doświadczą na własnej skórze wysokich cen żywności i nakręcania się spirali płacowo-cenowej.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

- Proszę zobaczyć co czeka nas mniej więcej w marcu. Teraz Polskim Ładem dostali po plecach nauczyciele, mundurowi i seniorzy, a za chwilę dostaną jednoosobowe działalności gospodarcze i producenci - wskazywał.

Zdaniem Hołowni, tym co należałoby teraz zrobić, to obniżyć VAT i powstrzymać Polski Ład. Przypominał przy tym, że w samym grudniu ustawę nowelizowano trzykrotnie. To prowadzi zaś do tego, że Polska będzie mieć drugi najbardziej skomplikowany system podatkowy Europy.

Podkreślał także, że Polski Ład miał być "cudownym wehikułem" premiera Morawieckiego, jednak w rzeczywistości to program, który jednym zabiera, by dać drugim.

Zamieszanie w krakowskiej radzie miasta

Hołownia zapytany był także o poniedziałkowe wydarzenia w radzie miasta Krakowa, gdzie doszło do rozpadu długoletniej koalicji rządzącej. Pochodzący z PO przewodniczący został niespodziewanie odwołany, a jego miejsce zajął polityk Polski 2050, któremu zarzucono współpracę z PiS.

- Platforma z klubem Przyjazny Kraków, do którego należy też Rafał Komarewicz, umówiła się, że jedna osoba przez dwa lata kadencji będzie przewodniczącym rady, a później przewodniczącym rady zostanie człowiek z Przyjaznego Krakowa, może Komarewicz, może ktoś inny, i do tego układu dołączyła też Nowoczesna - wytłumaczył polityk i dodał, że to PO się rozmyśliła.

Lider Polski 2050 ma program dla seniorów

Dziś po godzinie 12 Szymon Hołownia opublikował na Twitterze apel do rządu, w którym przyznał, że założenia Polskiego Ładu "nie były do końca złe".

- Dzisiaj w Polsce trzeba pomóc ludziom, którzy najmniej zarabiają, żeby płacili mniejsze podatki - powiedział Hołownia i dodawał, że trzeba pomóc przede wszystkim wielodzietnym rodzinom oraz seniorom, którym rząd zabiera motywację do pozostania aktywnym na rynku pracy po osiągnięciu wieku emerytalnego.

Lider Polski 2050 podkreślał, że jego ruch posiada w swoim programie zapisy, które są zaadresowane właśnie do najstarszych Polaków.

- Potrzebujemy dziś systemu podatkowego, który będzie oparty na porządku, ładzie, stabilności i przewidywalności. Rząd nie jest od tego, żeby dodawać ludziom zmartwień, ale żeby zabierać im je z głowy - skwitował.

Andrzej Duda przesadził, Polacy nigdy mu tego nie wybaczą. Czarnek nie był lepszy, afera za aferą

Slajd 1 z 7

Andrzej Iwańczuk/REPORTER

Największe wpadki polskich polityków

W październiku Jarosław Kaczyński pojawił się na konferencji prasowej ws. polskiej obronności. Prezes PiS prawie zasnął podczas wystąpienia Mariusza Błaszczaka. Chwilę wcześniej w kieszeni polityka rozdzwonił się telefon komórkowy. / fot. Andrzej Iwańczuk/REPORTER

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Polska przekroczyła covidową barierę zgonów. Minister zdrowia: "Dzisiaj jest kolejny smutny dzień"

  • Alarm bombowy na pokładzie samolotu. Wielka akcja służb na lotnisku w Modlinie

  • Szamotanina w siedzibie PiS. Lider Agrounii chciał złożyć list do prezesa partii

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Polsat News

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Rządowe RCB wysłało pismo z ostrzeżeniem do firm, chodzi o V falę koronawirusa

Wiadomości

V fala koronawirusa przeraża rząd. Część firm dostała od RCB specjalne pismo z ostrzeżeniem

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Pandemia i podwyżki wykańczają branżę pralniczą. "Czysta pościel będzie rarytasem jak banany za czasów komuny"

Czytaj więcej >
Kaczyński

Wiadomości

Gowin: Jacek Kurski, Adam Bielan i Maciej Łopiński. To ich słucha Jarosław Kaczyński

Czytaj więcej >
Kukiz

Wiadomości

Paweł Kukiz chce zostać szefem komisji śledczej ws. Pegasusa. Inaczej nie poprze wniosku

Czytaj więcej >
Banaś

Wiadomości

PAP: Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Mariana Banasia

Czytaj więcej >
nauka zdalna

Wiadomości

Radio ZET: Nauka zdalna możliwa w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców

Czytaj więcej >