Goniec.pl
Jarosław Kaczyński wie, że Polski Ład atakowany był również przez polityków PiS

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Szamotanina w siedzibie PiS. Lider Agrounii chciał złożyć list do prezesa partii

11 Stycznia 2022

(Ostatnia zmiana: 20 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości doszło do incydentu z udziałem lidera Agrounii Michała Kołodziejczaka. Rolnik, po tym jak wdał się w szamotaninę z pracownikiem biura, złożył w biurze na Nowogrodzkiej list do prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Mężczyznę i towarzyszące mu osoby spisała następnie policja.

Michał Kołodziejczak od jakiegoś czasu próbuje zaistnieć w polskiej polityce. Lider Agrounii promuje się na obrońcę interesu rolników, robiąc poważną konkurencję Polskiemu Stronnictwu Ludowemu.

EN 01507632 0319

Wiadomo, co dzieje się z Kamilem Stochem. Jest potwierdzenie z PZN

CZYTAJ DALEJ

Dziś udał się do siedziby PiS w Warszawie, aby złożyć list do prezesa partii. Zanim jednak do tego doszło, Kołodziejczak wziął udział w niemiłym incydencie, wdając się w rękoczyny z pracownikiem biura.

Szamotanina w siedzibie PiS

Całe zajście można zobaczyć na filmie, który Kołodziejczak wrzucił na Twittera. Oprócz tego, wizytę w biurze przy Nowogrodzkiej na żywo transmitował na Facebooku.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Gdy lider Agrounii chciał wejść do środka razem z nagrywającą zdarzenie kobietą, pracujący dla Jarosława Kaczyńskiego mężczyzna próbował zagrodzić jej drogę i doszło do szamotaniny.

Ostatecznie interweniował także będący na miejscu funkcjonariusz policji. Towarzyszka rolnika nie została wpuszczona do siedziby partii rządzącej, a na zewnątrz czekała na nią i Kołodziejczaka kolejna niemiła niespodzianka.

Ten sam policjant, który wcześniej brał udział w zajściu wewnątrz budynku, poprosił rolnika i grupę będących z nim osób o wylegitymowanie się. Powodem miało być niezastosowanie się do polecenia, by wchodzić do biura pojedynczo.

Lider Agrounii pisze list do prezesa PiS

Na swojej stronie w mediach społecznościowych Michał Kołodziejczak udostępnił treść listu, który napisał do prezesa Jarosława Kaczyńskiego i ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka.

- Minęły 2 tygodnie od spotkania z ministrem rolnictwa. Musicie to wiedzieć Panowie, piszę do was pierwszy list. Udajecie, że jest fajnie, a problemy są przejściowe, ale czas spojrzeć prawdzie w oczy. Oszukujecie - nas młodych. Chcecie nas omamić i zyskać czas. Myślicie, że nie wiemy, w co gracie. Bawicie się nieczysto! - zaczyna się korespondencja.

Następnie lider Agrounii wyraża swoje pretensje i niezadowolenie z faktu, że rządzący nie słuchają rozwiązań, które dostają "na tacy" od rolników, biorą pieniądze i nie ponoszą żadnej odpowiedzialności.

- Kolejny raz wywieszacie białą flagę w imieniu naszej Polski. NIE ma na to zgody AGROunii. […] Nikt już nie wierzy, że zrobicie coś dobrego. Wiecie, że mamy rację. Chcecie zrobić na przekór AGROunii. TAK NAPRAWDĘ ROBICIE NA ZŁOŚĆ POLSCE I POLAKOM. AGROunia to POLSKA. Nie zdajecie sobie sprawy, że Polska to My! - pisze Kołodziejczak [pisownia oryginalna - przyp. red].

Andrzej Duda przesadził, Polacy nigdy mu tego nie wybaczą. Czarnek nie był lepszy, afera za aferą

Slajd 1 z 7

Andrzej Iwańczuk/REPORTER

Największe wpadki polskich polityków

W październiku Jarosław Kaczyński pojawił się na konferencji prasowej ws. polskiej obronności. Prezes PiS prawie zasnął podczas wystąpienia Mariusza Błaszczaka. Chwilę wcześniej w kieszeni polityka rozdzwonił się telefon komórkowy. / fot. Andrzej Iwańczuk/REPORTER

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Puste krzesła do rejestracji dzieci i kolejka po akt zgonu. Zdjęcie z USC w Warszawie wywołało burzę

  • Pożar w Przemyślu. Strażacy gasili kamienicę

  • Wojciech Korda z Niebiesko-Czarnych podupadł na zdrowiu. Pomocy potrzebuje także jego żona

Źródło: Onet

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Rządowe RCB wysłało pismo z ostrzeżeniem do firm, chodzi o V falę koronawirusa

Wiadomości

V fala koronawirusa przeraża rząd. Część firm dostała od RCB specjalne pismo z ostrzeżeniem

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Pandemia i podwyżki wykańczają branżę pralniczą. "Czysta pościel będzie rarytasem jak banany za czasów komuny"

Czytaj więcej >
Kaczyński

Wiadomości

Gowin: Jacek Kurski, Adam Bielan i Maciej Łopiński. To ich słucha Jarosław Kaczyński

Czytaj więcej >
Kukiz

Wiadomości

Paweł Kukiz chce zostać szefem komisji śledczej ws. Pegasusa. Inaczej nie poprze wniosku

Czytaj więcej >
Banaś

Wiadomości

PAP: Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Mariana Banasia

Czytaj więcej >
nauka zdalna

Wiadomości

Radio ZET: Nauka zdalna możliwa w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców

Czytaj więcej >