Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Fakt: Samochód z marszałek Witek złamał przepisy
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 25.11.2021 09:05

Fakt: Samochód z marszałek Witek złamał przepisy

marszałek Witek
Andrzej Iwanczuk/Reporter

Jak podaje redakcja "Faktu", kierowca prowadzący auto przewożące marszałek Elżbietę Witek złamał przepisy drogowe. Miał przejechać na czerwonym świetle oraz przekroczyć prędkość o 40 km/h.

Wszystko wskazuje na to, że Donald Tusk nie jest jedynym politykiem, który nie do końca zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa na drodze.

Rajdy polityków

Czyżby wśród polityków panowały podwójne standardy? Od soboty media związane z rządem mają używanie na Donaldzie Tusku, który został zatrzymany przez policję za przekroczenie prędkości podczas poruszania się autem przez Wiśniewo, tuż obok Mławy (woj. mazowieckie).

Od tamtego czasu dziennikarze "Faktu" ustalili, że były premier nie jest jedynym politykiem, któremu obce mogą być przepisy dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Reporterzy zarzucili Mariuszowi Kamińskiemu, że pojazd, którym podróżował, poruszał się z prędkością powyżej 90 km/h w terenie zabudowanym.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

MSWiA stanowczo zaprzeczyło doniesieniom dziennika, dodając również, że to nie sam minister administracji siedział za kierownicą samochodu, a jego szofer.

Kamiński to jednak nie jedyny polityk, którego samochód obserwowali dziennikarze "Faktu". 25 listopada opublikowali doniesienia o złamaniu przepisów ruchu drogowego przez kierowcę pojazdu, którym podróżowała marszałek Elżbieta Witek.

Witek nie zwraca uwagi na przepisy?

Jak podaje dziennik, incydent na drodze miał mieć miejsce 23 listopada ok. godz. 20, tuż po zakończeniu wywiadu z marszałek w telewizji Polsat. Polityczka wsiadła do samochodu prowadzonego przez jej szofera.

Samochód miał przejechać na czerwonym świetle, a dodatkowo przekroczyć dozwoloną prędkość o 40 km/h. Tego rodzaju wykroczenia karane są mandatem nawet do 400 zł oraz sześcioma punktami karnymi.

Gazeta wystosowała pismo do przedstawicieli prasowych Elżbiety Witek z prośbą o odpowiedź na pytanie, czy polityczka podjęła reakcję na zachowanie swojego kierowcy. Na ten moment nie otrzymano jeszcze odpowiedzi.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: fakt.pl, wp.pl

Tagi: Sejm