Goniec.pl
marszałek Witek

Andrzej Iwanczuk/Reporter

Fakt: Samochód z marszałek Witek złamał przepisy

25 Listopada 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Jak podaje redakcja "Faktu", kierowca prowadzący auto przewożące marszałek Elżbietę Witek złamał przepisy drogowe. Miał przejechać na czerwonym świetle oraz przekroczyć prędkość o 40 km/h.

Wszystko wskazuje na to, że Donald Tusk nie jest jedynym politykiem, który nie do końca zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa na drodze.

Top Model

Znamy zwycięzcę programu "Top Model"

CZYTAJ DALEJ

Rajdy polityków

Czyżby wśród polityków panowały podwójne standardy? Od soboty media związane z rządem mają używanie na Donaldzie Tusku, który został zatrzymany przez policję za przekroczenie prędkości podczas poruszania się autem przez Wiśniewo, tuż obok Mławy (woj. mazowieckie).

Od tamtego czasu dziennikarze "Faktu" ustalili, że były premier nie jest jedynym politykiem, któremu obce mogą być przepisy dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Reporterzy zarzucili Mariuszowi Kamińskiemu, że pojazd, którym podróżował, poruszał się z prędkością powyżej 90 km/h w terenie zabudowanym.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideoMSWiA stanowczo zaprzeczyło doniesieniom dziennika, dodając również, że to nie sam minister administracji siedział za kierownicą samochodu, a jego szofer.

Kamiński to jednak nie jedyny polityk, którego samochód obserwowali dziennikarze "Faktu". 25 listopada opublikowali doniesienia o złamaniu przepisów ruchu drogowego przez kierowcę pojazdu, którym podróżowała marszałek Elżbieta Witek.

Witek nie zwraca uwagi na przepisy?

Jak podaje dziennik, incydent na drodze miał mieć miejsce 23 listopada ok. godz. 20, tuż po zakończeniu wywiadu z marszałek w telewizji Polsat. Polityczka wsiadła do samochodu prowadzonego przez jej szofera.

Samochód miał przejechać na czerwonym świetle, a dodatkowo przekroczyć dozwoloną prędkość o 40 km/h. Tego rodzaju wykroczenia karane są mandatem nawet do 400 zł oraz sześcioma punktami karnymi.

Gazeta wystosowała pismo do przedstawicieli prasowych Elżbiety Witek z prośbą o odpowiedź na pytanie, czy polityczka podjęła reakcję na zachowanie swojego kierowcy. Na ten moment nie otrzymano jeszcze odpowiedzi.

Kilkaset osób szturmem chciało sforsować granicę. Poleciały kamienie, porażające informacje

Slajd 1 z 5

Podlaska policja pokazała zdjęcia z poniedziałkowej próby siłowego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy

Policja: odparto szturm na granicę, kamienie trafiły w hełm policjanta

Podlaska policja pokazała zdjęcia z poniedziałkowej próby siłowego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. - Dzisiaj około 16 kilkusetosobowa grupa bezskutecznie próbowała sforsować granicę w rejonie Starzyny. W kilkudziesięciu policjantów oraz strażników granicznych i żołnierzy poleciały kamienie. Jeden z nich uszkodził kask ochraniający głowę policjanta. Atak został odparty - przekazano w oficjalnym komunikacie na temat incydentu. Kliknij "dalej", aby dowiedzieć się więcej. Fot. materiały policyjne

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: fakt.pl, wp.pl

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista i filmoznawca. Miłośnik kina - tego dobrego i tego złego również, kociarz i w pełni poprawny romantyk. Przez lata związany z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielał się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. był redaktorem portali WTV i Wawa Info. Obecnie pracuje w Goniec.pl, gdzie opisuje wydarzenia z Polski i ze świata. Stale współpracuje również z magazynem "Netfilm". Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pawel.sekmistrz@goniec.pl

Podobne artykuły

Kaczyński i Orban

Wiadomości

W sobotę spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z politykami europejskimi

Czytaj więcej >
straż pożarna

Wiadomości

Kołobrzeg: Zatrucie tlenkiem węgla. Ewakuowano 12 osób

Czytaj więcej >
JOHN MACDOUGALL/AFP/East News

Wiadomości

"Panowie, czy ja śnię?". Premier krytycznie wypowiedział się o TVP

Czytaj więcej >
mandat

Wiadomości

Od stycznia wchodzi w życie nowy taryfikator mandatów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Projekt "Stop Aborcji" został odrzucony. Pod projektem ustawy legalizacji aborcji udało się zebrać ponad 86 tys. podpisów

Czytaj więcej >
cmentarz

Wiadomości

3 grudnia dniem covidowej żałoby narodowej

Czytaj więcej >