Goniec.pl
Zbigniew Ziobro

Piotr Molecki/East News

Dziennikarka TVN zadała Ziobrze pytanie nt. wycieku e-maili. Minister ją pouczył

8 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Minister Zbigniew Ziobro upomniał dziennikarkę TVN, ponieważ ta zadała mu pytanie niezgodne z tematem przeprowadzanej konferencji. Szef resortu sprawiedliwości zrobił to w zaskakujący sposób, odsyłając kobietę do prokuratury.

Rząd Zjednoczonej Prawicy znany jest z tego, że niechętnie odpowiada na trudne pytania. Swego czasu wykorzystał to Donald Tusk, który zapewnił, że pozostaje do dyspozycji reporterów na każdej konferencji prasowej. Wczoraj spotkanie z dziennikarzami zorganizował minister Zbigniew Ziobro, który w zaskakujący sposób uniknął wypowiedzi w niewygodnej dla niego sprawie.

ambulans

Zagórze koło Przysuchy: Nie żyje 5-letni chłopiec, 6-latek poważnie ranny

CZYTAJ DALEJ

Ziobro upomina dziennikarkę

Minister sprawiedliwości postanowił wczoraj odnieść się do wniosku Komisji Europejskiej o nałożenie kar finansowych na Polskę w związku z niewykonaniem wyroku TSUE w sprawie funkcjonowania Izby Dyscyplinarnej. Zbigniew Ziobro kolejny raz przekonywał, że KE próbuje ograniczyć naszą suwerenność i w haniebny sposób ingeruje w ustrój Rzeczypospolitej.

Tuż po krótkiej wypowiedzi, nastał czas na zadawanie pytań przez dziennikarzy. Jak zazwyczaj, poproszono tylko o takie, które bezpośrednio związane są z tematem konferencji. Reporterka "Faktów" TVN postanowiła jednak wyłamać się z tej zasady i zapytać o ministra Ziobrę o sprawę wycieku e-maili polskich polityków.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo- Panie ministrze, czy w śledztwie dotyczącym afery mailowej został już przesłuchany premier, a jeżeli nie, to kiedy będzie przesłuchany? - zapytała dziennikarka.

W odpowiedzi została natychmiast upomniana przez prowadzącego konferencję, by stosować się do ustalonych reguł. Kobieta jednak nie dawała za wygraną i stwierdziła, że minister może będzie miał ochotę odpowiedzieć.

Na reakcję szefa resortu sprawiedliwości i prokuratora generalnego nie trzeba było długo czekać. Wyraźnie poirytowany Zbigniew Ziobro pouczył dziennikarkę, że na tematy prokuratorskie chętnie odpowiada na spotkaniach organizowanych w prokuraturze.

- W Ministerstwie Sprawiedliwości regułą jest, że odpowiadam na tematy związane ze sferą sądownictwa. Jeżeli chodzi o prokuraturę, z przyjemnością odpowiem na to pytanie, kiedy spotkamy się w prokuraturze - odparł Ziobro i dodał, że nie należy "mieszać dwóch porządków".

Surowe kary dla Polski

Wczoraj Komisja Europejska poinformowała, że zwróci się do TSUE z wnioskiem o nałożenie na Polskę kar finansowych za niezamrożenie działalności Izby Dyscyplinarnej SN. Rozpoczęto także procedurę naruszenia prawa UE za niepodjęcie działań w celu pełnego wykonania wyroku TSUE.

W lipcu trybunał stwierdził bowiem, że jedna z izb Sądu Najwyższego nie gwarantuje niezawisłości i bezstronności oraz może być uzależniona od wpływów władzy ustawodawczej i wykonawczej. Za niedostosowanie się do wyroku Polsce grożą wysokie kary finansowe.

W odpowiedzi polski Trybunał Konstytucyjny orzekł, że stosowanie nakładanych przez TSUE środków tymczasowych w sprawach, które dotyczą sądownictwa, jest niezgodne z konstytucją. Wkrótce ma zaś wydać wyrok w sprawie wyższości konstytucji nad prawem unijnym.

Pamiętasz największe afery telewizyjne? Sytuacja z piątego pytania wciąż mrozi krew w żyłach

Pytanie 1 z 6

Co sprawiło, że Kamil Durczok miał pretensje do Rurka?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Msza

Wiadomości

Zaczęło się dziś rano. Liczenie wiernych w kościołach w całej Polsce

Czytaj więcej >
Straż pożarna wypadek

Wiadomości

Warmińsko-mazurskie: Śmiertelny wypadek drogowy pod Olsztynem. Kierowca zginął na miejscu

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Podlasie: We wsi Dubiny odnaleziono zwłoki niemowlęcia. Trwa ustalanie przyczyn tragedii

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Dolny Śląsk: Poszedł na grzyby i nie wrócił. W lesie znaleziono zwłoki 76-letniego mężczyzny

Czytaj więcej >
Sejm

Wiadomości

PiS wnosi o zmianę regulaminu Sejmu. Członkowie opozycji: "Boi się, że przegra głosowanie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ks. Isakowicz-Zaleski zdradził kulisy działalności o. Rydzyka. Dochodziło do nadużyć

Czytaj więcej >