Goniec.pl
Dzień dziecka

Piotr Molecki/East News

Dzień Dziecka w Pałacu Prezydenckim. Prezydent z małżonką zaprosili niecodziennych gości

1 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda gościli dziś w swoich progach niezwykłych gości. Z okazji Dnia Dziecka Para Prezydencka zorganizowała huczną uroczystość dla najmłodszych Polaków, a także ich przyjaciół z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w naszym kraju. Wśród atrakcji nie zabrakło serdecznych życzeń i wspólnej zabawy.

Prezydent Andrzej Duda, jak co roku, nie zapomniał o przypadającym na 1 czerwca święcie wszystkich dzieci. Choć na co dzień przyzwyczajony jest raczej do poważnych spotkań z największymi politykami, dzisiejszy dzień postanowił poświęcić całkowicie najmłodszym obywatelom, a także ich ukraińskim przyjaciołom, którzy od niedawna mieszkają w Polsce.

6294546e21df6 o large

Pożar na terenie sortowni śmieci w Promniku. Płonie toksyczny materiał, służby alarmują

CZYTAJ DALEJ

Para Prezydencka złożyła życzenia najmłodszym

O godzinie 12 Pałac Prezydencki otworzył swoje drzwi i błyskawicznie zapełnił się gośćmi z całego kraju. Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda spotkali się z dziećmi w ramach corocznego wydarzenia "Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką". Najmłodszym towarzyszyli również przedstawiciele kilkunastu służb oraz formacji mundurowych.

Pierwsza Dama wyraziła wielką radość z powodu tak licznego przybycia na zorganizowaną przez nią i jej męża uroczystość. Równie zadowolone z wizyty były dzieci, dla których spotkanie oko w oko z prezydentem było nie lada atrakcją.

- Życzymy Wam zdrowia, szczęśliwego i bezpiecznego dzieciństwa, byście zawsze czuły się kochane i przede wszystkim, byście mogli spełniać swoje marzenia i polegać na nas - dorosłych - mówiła do zebranych Agata Kornhauser-Duda.

Zwróciła się także do małych Ukraińców, z żalem stwierdzając, że żadne dziecko nie powinno doświadczać podobnych traum, z którymi przyszło im się zmierzyć. Zaznaczyła przy tym, że wierzy, iż wojna szybko się skończy i możliwy będzie ich powrót do Ojczyzny.

Dzień Dziecka w Pałacu Prezydenckim

Wśród zaproszonych na Krakowskie Przedmieście znaleźli się także m.in. mali bohaterowie, tacy jak 15-letni Dominik, który dzwoniąc pod numer alarmowy 112 wezwał służby do ulatniającego się z kamienicy gazu i zapobiegł tragedii.

Jego kolega, 11-letni Filip udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym w wypadku samochodowym, wykorzystując wiedzę, którą zdobył jako harcerz.

Para Prezydencka wyróżniła łącznie czterech chłopców za właściwą reakcję w sytuacji realnego zagrożenia. - Gratulujemy, jesteście przykładem dla innych! - zaznaczono.

Pierwsza Dama, odnosząc się do perspektywy nadchodzących wakacji, podkreślała, że aby były one udane, muszą być również bezpieczne.

- Mam nadzieję, że dzięki dzisiejszemu spotkaniu zostaniecie prawdziwymi ambasadorami bezpieczeństwa i będziecie przekazywać wiedzę swoim rówieśnikom - dodała.

Prezydent Andrzej Duda wskazywał zaś, że celem akcji jest to, aby wszyscy wrócili z wakacji bezpiecznie, żeby nic złego nikomu się nie stało oraz aby dzieci były jak najbezpieczniejsze w przyszłości i wiedziały jak się zachować się, aby uniknąć niebezpieczeństwa.

PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Sprawdziliśmy, czym handluje o. Rydzyk. Magnes z lamą i dekoder to dopiero początek

O. Tadeusz Rydzyk znany jest z żyłki do biznesu. Sprawdziliśmy, czym zakonnik handluje w sklepie internetowym swojej fundacji Lux Veritatis. Przyznać trzeba, że w asortymencie nie brakuje prawdziwych "perełek".

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nietypowe zachowanie funkcjonariuszy. Kierowcy przecierali oczy ze zdumienia, wszystko się nagrało

  • Rosjanie ostrzelali zakład chemiczny w Siewierodoniecku. Nad miastem pojawiła się toksyczna chmura

  • USA przekażą Ukrainie nowoczesne rakiety. Kijów musiał spełnić kluczowy warunek

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Sanepid alarmuje, niebezpieczny produkt znika z Rossmanna

Wiadomości

Rossmann pilnie wycofuje popularny produkt. Sanepid alarmuje, wydano specjalne ostrzeżenie

Czytaj więcej >
Sylwester u Tadeusza Rydzyka, wiemy ile kosztuje i kto może na niego przyjść

Wiadomości

Tadeusz Rydzyk organizuje imprezę sylwestrową. Cena zaskakuje, plan imprezy jeszcze bardziej

Czytaj więcej >
Nie żyje ksiądz z Łęcznej, lekarze przez kilka godzin walczyli o jego życie

Wiadomości

Nie żyje ksiądz Marcin Modrzejewski. Miał zaledwie 32 lata

Czytaj więcej >
Pixabay.com Gianni Crestani

Wiadomości

Ratowniczka została wezwana do wypadku. Gdy dowiedziała się, kim jest ofiara, zaczęła głośno płakać

Czytaj więcej >
Władimir Putin "walczy o życie", wymowne słowa eksperta o sytuacji prezydenta Rosji

Wiadomości

Ekspert ujawnia, co dzieje się na Kremlu. "Władimir Putin walczy o życie"

Czytaj więcej >
Wypadek w Zakrzowie: dwie ofiary śmiertelne, jedna miała zaledwie 6 lat

Wiadomości

Śmiertelny wypadek w Zakrzowie. Zginęły dwie osoby, w tym 6-letnia dziewczynka

Czytaj więcej >