Goniec.pl
Dwie wpadki podczas jednego wystąpienia. Jarosław Kaczyński mnoży swoje gafy

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Dwie wpadki podczas jednego wystąpienia. Jarosław Kaczyński mnoży swoje gafy

27 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Jarosław Kaczyński dopiero rozpoczął objazd po Polsce, a już znacznie poszerzył listę swoich ostatnich wpadek. Dopiero co popisał się wyjątkową ignorancją i brakiem elementarnej wiedzy, kpiąc z osób transseksualnych, wczoraj z kolei dwukrotnie pomylił się w swojej wypowiedzi podczas spotkania z mieszkańcami Inowrocławia. Nie wiadomo, czy to wynik słusznego wieku, czy też przepracowania, ale z prezesem PiS najwyraźniej nie dzieje się dobrze.

Czyżby Jarosław Kaczyński poza tytułem naczelnika państwa starał się także o miano króla wpadek? Prezes partii rządzącej miewał w swojej przeszłości incydenty związane z ucinaniem drzemek podczas konferencji prasowych, czy wielokrotnym zapominaniem wyciszania telefonu podczas wywiadów i wystąpień publicznych, ale w ostatnim czasie przechodzi sam siebie.

piątek marcin k

Jest akt oskarżenia ws. śmierci Marcina K. Policjant miał go skopać i zostawić w lesie

CZYTAJ DALEJ

Do tej pory lider Zjednoczonej Prawicy jak ognia brylowania w szerszym towarzystwie i mediach, a gdy się już w nich pojawiał, robił to z niechęcią i tylko w ekstraordynaryjnych sytuacjach. Oczywiście, ekskluzywnych wypowiedzi udzielał jedynie zaprzyjaźnionym redakcjom, a nie tym, które tworzą w jego mniemaniu "kontrrzeczywistość".

Taka awersja do obcowania z ludźmi uważana była przez wielu za naturalną cechę skrytego i skromnego polityka, ale nowe światło na tę sytuację rzucają ostatnie wydarzenia. Niewykluczone, że Kaczyński najlepiej czuje się w swoim towarzystwie, ponieważ tylko wtedy nie jest rozliczany ze swoich kuriozalnych gaf.

Inowrocław koszmarem prezesa

Życie niestety nie jest usłane różami i często zmusza nas do odczuwania dyskomfortu. Boleśnie przekonał się o tym Jarosław Kaczyński, który musiał porzucić wygodną posadę nic nierobienia w rządzie, by zakasać rękawy i walczyć o głosy elektoratu w terenie.

W związku z tym, w niedzielę, zamiast w kościele, prezes PiS musiał pojawić się w Inowrocławiu, który nie należy raczej do jego ulubionych miast. Metropolia zarządzana jest bowiem od lat przez Ryszarda Brejzę, do którego Kaczyński nie pała sympatią.

Samorządowiec to jeden z ulubionych antybohaterów Telewizji Publicznej, która stale podgrzewa niesmaczne już kotlety o rzekomych aferach hejterskich w inowrocławskim ratuszu albo zakłamywaniu faktur. Choć Brejzie do tej pory niczego nie udowodniono, stara śpiewka wciąż działa na elektorat niczym lep na muchy.

Kolejnym ogromnym minusem Brejzy jest także fakt, że wychował on jednego z najbardziej dociekliwych i bezkompromisowych senatorów PO. Krzysztof Brejza tak często ujawnia kolejne nadużycia władzy PiS, że ktoś mógłby uznać to za akt znęcania się nad czystą jak łza partią Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński w Toruniu podzielił się przemyśleniem na temat długów i armii

Jarosław Kaczyński był w Toruniu i pochwalił się swoimi przemyśleniami. Długi to dla prezesa PiS nie problem

CZYTAJ DALEJ

Podwójna wpadka Kaczyńskiego

Mimo więc istnych konwulsji, jakich musiał doświadczyć jadąc do Inowrocławia, prezes PiS postanowił, że podejmie kolejną próbę odbicia miasta z rąk zepsutych do szpiku kości urzędników.

Wszystko toczyło się dobrze, a Kaczyński starannie recytował przygotowane wcześniej przemówienie, przekonując m.in. że w Polsce nie ma dyktatury, aż w końcu i jemu podwinęła sie noga.

- Gdyby w Polsce była dyktatura - a ja, jak twierdzą, jestem dyktatorem - czy tu pan Mejza by rządził? Obawiam się, że nie - powiedział lider ZP, myląc Ryszarda Brejzę z posłem Łukaszem Mejzą.

Wpatrzony w polityka jak w obrazek tłum zajął się śmiechem, a prezes musiał uznać, że po raz kolejny udało mu się skutecznie opowiedzieć dobry dowcip, podobnie jak miało to miejsce w przypadku żenującego kpienia z osób LGBT.

Problem w tym, że Kaczyński sam strzelił sobie w kolano, odświeżając zapomnianą już nieco aferę związaną z niejasnymi interesami byłego już wiceministra w rządzie Mateusza Morawieckiego, za którą Mejza zapłacił głową.

Jakby tego było mało, nieświadomy swojej pomyłki prezes kontynuował swoją tyradę z marnym skutkiem. Może w wyniku panującego w weekend upału lub też w wyniku wyparcia ze świadomości niewygodnej wizyty w znienawidzonym Inowrocławiu, polityk pomylił miasto z Włocławkiem. Na szczęście, jak zawsze mógł liczyć na wyrozumiałość słuchającego go tłumu.

Mateusz Morawiecki Podcast: co premier chce przekazać Polakom?

Posłuchaliśmy podcastu Morawieckiego, żebyście wy nie musieli. Trudno uwierzyć, co wygaduje premier

Mateusz Morawiecki ma podcast i posłuchaliśmy go, żebyście wy nie musieli. - Polska królestwem bezrobocia i umów śmieciowych - powiedział szef polskiego rządu w jednym z pierwszych odcinków w 2022 r. Słuchając kolejnych zdań padających z ust premiera Morawieckiego trudno oprzeć się wrażeniu, że osoba odpowiedzialna za narrację w stosunku do rządu i PiS w "Wiadomościach" TVP otrzymała zlecenie również na tę produkcję. Oto kilka słów Mateusza Morawieckiego z podcastu, z którymi warto się zapoznać. Niektóre cytaty niezwykle źle się zestarzały.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl, WP

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Nie żyje ksiądz z Łęcznej, lekarze przez kilka godzin walczyli o jego życie

Wiadomości

Nie żyje ksiądz Marcin Modrzejewski. Miał zaledwie 32 lata

Czytaj więcej >
Pixabay.com Gianni Crestani

Wiadomości

Ratowniczka została wezwana do wypadku. Gdy dowiedziała się, kim jest ofiara, zaczęła głośno płakać

Czytaj więcej >
Władimir Putin "walczy o życie", wymowne słowa eksperta o sytuacji prezydenta Rosji

Wiadomości

Ekspert ujawnia, co dzieje się na Kremlu. "Władimir Putin walczy o życie"

Czytaj więcej >
Wypadek w Zakrzowie: dwie ofiary śmiertelne, jedna miała zaledwie 6 lat

Wiadomości

Śmiertelny wypadek w Zakrzowie. Zginęły dwie osoby, w tym 6-letnia dziewczynka

Czytaj więcej >
Andrzej Duda ujawnił nowe fakty ws. rakiety z Przewodowa. Pocisków było więcej?

Wiadomości

Andrzej Duda ujawnił nowe wiadomości ws. Przewodowa. Była więcej niż jedna rakieta

Czytaj więcej >
Andrzej Duda zdecydował ws. waloryzacji emerytur i rent

Wiadomości

Andrzej Duda podjął decyzję ws. emerytur i rent. Wiemy, na co mogą liczyć seniorzy

Czytaj więcej >