Goniec.pl > Wiadomości > Dramatyczny wypadek dwóch samochodów. 11 osób rannych, w tym dzieci
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 15.09.2023 16:18

Dramatyczny wypadek dwóch samochodów. 11 osób rannych, w tym dzieci

wypadek
PSP Brzesko

15 września około godziny 10.00 na drodze krajowej nr 75 na wysokości miejscowości Będzieszyna (woj. małopolskie) doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. 11 osób - w tym dzieci - zostało rannych i trafiło do szpitali. Policja wystosowała pilny komunikat w związku z wypadkiem.

Niebezpieczny wypadek w Małopolsce. Aż 11 rannych

Do wypadku doszło przed godziną 10.00 na drodze krajowej nr 75 w Będzieszynie. Zderzyły się dwa samochody - osobówka i van. Według wstępnych informacji przekazanych przez straż pożarną poszkodowanych zostało 11 osób, w tym dwoje dzieci - trzyletnie i czteroletnie, a także nastolatek. Na miejscu lądowały dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Na miejscu jest sześć Zespołów Ratownictwa Medycznego i dwa zespoły Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pojazdami podróżowało 11 osób i są oni poszkodowani, w tym momencie trzy osoby są o najwyższym priorytecie ratowniczym. Na miejsce docierają kolejne zastępy Straży Pożarnej, a ratownicy prowadzą czynności ratunkowe i rozwożą poszkodowanych do okolicznych szpitali - informował rzecznik prasowy PSP w Brzesku mł. kpt. Dominik Machał.

Córka Lewandowskich przyłapała ich i zrobiła zdjęcie. Wszystko jest już jasne

Poważny wypadek w Będzieszynie. Jedna osoba reanimowana

Rzecznik brzeskiej straży pożarnej Dominik Machał, poinformował po godzinie 12.00, że działania ratownicze zostały całkowicie zakończone. Z nieoficjalnych informacji reportera RMF FM wynika, że vanem podróżowali obywatele Turcji prawdopodobnie z lotniska.

- Wszystkie osoby, które podróżowały pojazdami i zostały poszkodowane, zostały zabrane do okolicznych szpitali. W chwili obecnej trwają czynności dochodzeniowe prowadzone przez policję - przekazał strażak i dodał, że jedna osoba była reanimowana.

Kierowca dacii zbiegł z miejsca zdarzenia. Pilny komunikat policji

Z ustaleń policji wynika, że autami podróżowało 12 osób, z czego jedna - kierowca dacii - uciekł z miejsca zdarzenia. Mundurowi poszukują mężczyzny, który może potrzebować pomocy medycznej. Wydano komunikat.

- Z miejsca zdarzenia, prawdopodobnie wskutek szoku, oddalił się jeden z podróżujących samochodem m-ki Dacia. Mężczyzna ten odniósł w wypadku obrażenia i może potrzebować pomocy medycznej - czytamy w komunikacie Małopolskiej Policji.

Osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości i miejsca pobytu rannego mężczyzny, prosimy o kontakt z nr 112 lub Komendą Powiatową Policji w Brzesku nr tel. tel. 47 83 21 222.

 

Źródło: Małopolska Policja/RMF FM