Goniec.pl > Polska > Rosja: Podczas chrztu ksiądz uderzył głową dziecka o chrzcielnicę. Matka interweniowała
Mateusz Sidorek
Mateusz Sidorek 25.09.2021 16:23

Rosja: Podczas chrztu ksiądz uderzył głową dziecka o chrzcielnicę. Matka interweniowała

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
YouTube WTHR screen z materiału „Baby's baptism turns violent in Russian Orthodox Church rite, priest punished.”

Podczas udzielania sakramentu chrztu w rosyjskim kościele doszło do skandalicznych scen z udziałem dziecka. Kobieta, która w pewnym momencie zaczęła bać się o bezpieczeństwo pociechy, nie została dopuszczona do noworodka. Do mediów trafiło nagranie, które wstrząsnęło internautami. Zbulwersowana zachowaniem duchownego matka złożyła już zawiadomienie na policję w tej sprawie.

Anastazja Aleksjejewa, która postanowiła ochrzcić swoje dziecko, najprawdopodobniej nie spodziewała się, że będzie świadkiem tak strasznych wydarzeń. Podczas ceremonii, która odbyła się w Gatczynie niedaleko Petersburga, matka musiała bronić swojej pociechy.

Reakcję 24-latki wywołało zachowanie kapłana, który w pewnym momencie zaczął szarpać dzieckiem. Maluch nie chciał się zanurzyć w zimnej wodzie. Wówczas duchowny użył siły, przyciskając chłopca, oraz kładąc dłonie na jego twarzy. Podczas tych czynności malec uderzył głową o chrzcielnicę.

Matce dziecka nie pozwolono przerwać obrzędu

Widząc, co dzieje się z dzieckiem, Anastazja Aleksjejewa rzuciła się w kierunku kapłana, chcąc odebrać mu syna. Prawosławny duchowny jednak odwrócił się i nie pozwolił matce przerwać ceremonii. Postanowił kontynuować obrzęd zanurzania malca w chrzcielnicy.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Sprawę opisała rosyjska agencja prasowa Ria Novosti. Zbulwersowana zachowaniem popa Anastazja Aleksjejewa zaraz po zakończeniu uroczystości kościelnej postanowiła zawiadomić o wszystkim policję. Duchowny został już zawieszony w pełnieniu obowiązków kapłańskich.

Z relacji rosyjskich mediów wynika, że oskarżony kapłan nie uważa, że zrobił coś złego. W dodatku w sposób lekceważący odniósł się do zarzutów stawianą przez 24-latkę, która próbowała stanąć w obronie swojego dziecka. Stwierdził, że jej działania wynikają z nadmiaru wolnego czasu.

Mama chłopca pewnie po prostu nudzi się, ma dużo wolnego czasu i nie ma nic do roboty. Zdenerwowała się, choć nic strasznego się nie wydarzyło – oświadczył zawieszony duchowny.

Nagrania wideo, które zostały już opublikowane na platformie YouTube, wyraźnie pokazują jednak, że 24-letnia Anastazja Aleksjejewa miała powody do niepokoju. Sprawa została nagłośniona między innymi przez związaną z NBC stacją WTHR.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: webniusy.com; WTHR