Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wadowice: Atak na biuro poselskie Beaty Szydło. Sprawcy próbowali wyrwać tablicę ze ściany
Irmina Jach
Irmina Jach 25.09.2021 11:01

Wadowice: Atak na biuro poselskie Beaty Szydło. Sprawcy próbowali wyrwać tablicę ze ściany

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Autorstwa Claude Truong-Ngoc / Wikimedia Commons - cc-by-sa-3.0, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=46503855

Nieznani sprawcy usiłowali wyrwać tablicę informacyjną ze ściany wadowickiego budynku, w którym mieści się biuro europosłanki Beaty Szydło. Wandale pozostawili zostawili znicz i plakat przeciwko rządowej polityce migracyjnej. To kolejny atak w tym roku.

Poseł Filip Kaczyński poinformował w mediach społecznościowych, że wandale uszkodzili biuro poselskie Prawa i Sprawiedliwości w Wadowicach, które polityk dzieli z europosłanką Beatą Szydło. Sprawa została zgłoszona na policję.

"Progresywnych sił nie można wystraszyć"

- Owoce działań Franka Sterczewskiego, Klaudii Jachyry i spółki dotknęły również moje biuro poselskie w Wadowicach, które dzielę z panią premier Beatą Szydło. Zniszczenie i próba wyrwania tablicy właśnie jest zgłaszane. Zadowoleni jesteście z siebie? - napisał Filip Kaczyński, oznaczając we wpisie Platformę Obywatelską.

Jak przekazał poseł, wandale usiłowali wyrwać ze ściany budynku tablicę informacyjną. Dodatkowo przed wejściem do biur pozostawiono tekturowy transparent z napisem "Pamięci ofiar polityki granicznej Prawa i Sprawiedliwości" oraz znicz.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Seria ataków

Ataki wandali na biura poselskie są coraz częstsze i dotyczą polityków z różnych ugrupowań. Dwa tygodnie temu z problemem zmierzyli się politycy Lewicy. O sprawie informował za pośrednictwem mediów społecznościowych poseł Krzysztof Śmiszek.

- Zniszczone biura posłów Lewicy w Ostrowie Wielkopolskim. To właśnie efekt pisowskiego przemysłu pogardy! Wiecie co? Jesteśmy nie do zatrzymania! Im więcej szczucia, tym więcej ludzi dobrej woli, którzy wiedzą, że progresywnych sił nie można wystraszyć - pisał parlamentarzysta, załączając zdjęcia zniszczeń.

Na początku lutego do aktu wandalizmu doszło w Katowicach, gdzie zniszczony został lokal posłanki Koalicji Obywatelskiej Moniki Rosy. Sprawcy pomalowali czarną farbą okna biura. Parlamentarzystka jest znana z działań na rzecz mniejszości LGBT.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet

Tagi: