Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Dramat na Dolnym Śląsku. Pracownicy zakładu oblani kwasem
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 22.05.2024 13:57

Dramat na Dolnym Śląsku. Pracownicy zakładu oblani kwasem

ambulans
fot. Dawid Skalec, WIkimedia Commons

Do zdarzenia doszło we wtorek 21 maja w Hucie Legnica (woj. dolnośląskie). Dwaj mężczyźni podczas pracy zostali poparzeni kwasem siarkowym. Przewieziono ich do szpitala, sprawę bada teraz specjalna komisja i Państwowa Inspekcja Pracy. 

Dramatyczny wypadek w trakcie pracy. Dwaj pracownicy oblani kwasem

Wypadek zdarzył się koło godziny 10:00 w Hucie Miedzi Legnica. Dwaj mężczyźni wykonywali pomiary w trakcie prac postojowych w Fabryce Kwasu Siarkowego. Podczas konserwacji serwisu chłodnic pasowych zostali dotkliwie poparzeni kwasem. Jak w oficjalnym komunikacie przekonuje KGHM, pomoc przyszła na czas.

Pracownicy zostali przewiezieni do szpitala. Specjalna komisja ustali przyczyny zdarzenia – czytamy w komunikacie Departamentu Komunikacji KGHM Polska Miedź S.A.

Tragedia na Pomorzu. W pożarze domu zginęła matka z dzieckiem

Szybka pomoc medyczna

Jeden z pracowników doznał lekkich obrażeń, lekarze po ich opatrzeniu zwolnili mężczyznę do domu. Niestety stan drugiego poszkodowanego jest poważny. Podjęto decyzję o przetransportowaniu go do szpitala specjalistycznego w Nowej Soli. 

Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia

Sprawę wypadku bada teraz specjalna komisja KGHM oraz Państwowa Inspekcja Pracy. Śledztwo prowadzi też policja, która ustala okoliczności zdarzenia. 

Jak dotąd udało się ustalić, że obaj mężczyźni w momencie, w którym doszło do wypadku, nie byli pod wpływem alkoholu. 

 

Źródło: Fakt