Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragedia na Pomorzu. W pożarze domu zginęła matka z dzieckiem
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 22.05.2024 09:22

Tragedia na Pomorzu. W pożarze domu zginęła matka z dzieckiem

pożar
fot. OSP KSRG Turze

Dramat rozegrał się nad ranem w miejscowości Łąki Tczewskie (woj. pomorskie). W pożarze domu zginęła 40-letnia kobieta i jej 6-letnia córka. Poparzony został także ojciec dziecka, który trafił do szpitala. 

Tragedia tuż przed świtem

Zgłoszenie o pożarze w Łąkach Tczewskich strażacy otrzymali w środę 22 maja nad ranem, koło godziny 4:00. Na miejscu okazało się, że w płomieniach stanął dom oraz budynek warsztatowy. Z ogniem walczyło dziesięć zastępów straży pożarnej.

Burze i silny wiatr to nie wszystko, alerty w wielu województwach. IMGW ostrzega Polaków

Mama i córka nie żyją

Wewnątrz spalonego budynku strażacy znaleźli ciała matki i jej córki. Mężczyzna, któremu udało się ewakuować z płonącego domu, z poparzeniami ciała trafił do szpitala. Jak informuje ”Fakt”, na miejscu zdarzenia pracują zarówno strażacy, jak i policjanci. 

Policjanci zabezpieczają teren na czas trwania akcji gaśniczej. Zaraz po jej zakończeniu pracę rozpoczną policjanci z Tczewa, śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku, biegły z zakresu pożarnictwa. Czynności wykonywane będą pod nadzorem prokuratora, który jest na miejscu zdarzenia – powiedziała ”Faktowi” sierż. Katarzyna Ożóg

Wciąż nie wiadomo co wznieciło ogień

Kiedy wreszcie udało się ugasić ogień, strażacy rozpoczęli prace rozbiórkowe na terenie pogorzeliska. Pomoże to śledczym w ustaleniu okoliczności oraz przyczyn tragicznego w skutkach pożaru, które dotąd pozostają nieznane. 

 

Źródło: TVN24, Fakt