Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Donald Tusk wspiera WOŚP. Na aukcję wystawił hulajnogę
Maria Glinka
Maria Glinka 15.01.2022 20:40

Donald Tusk wspiera WOŚP. Na aukcję wystawił hulajnogę

Piotr Molecki/East News
Piotr Molecki/East News

Donald Tusk postanowił czynnie zaangażować się w zbiórkę pieniędzy organizowaną przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy (WOŚP). W tym roku lider PO wystawił na aukcję hulajnogę, którą jeździł po Brukseli. Choć oferta będzie ważna jeszcze przez ponad dwa tygodnie, to "limuzyna" już jest warta ponad 50 tys. zł.

W tym roku WOŚP organizuje jubileuszowy 30. Finał. W niedzielę 30 stycznia 2022 r. tysiące Polaków ponownie wyjdą na ulice, aby zbierać pieniądze na szczytny cel. 

Tusk odda "brukselską limuzynę". Zwycięzcę aukcji zaprosi na kawę

W sobotę 15 stycznia Donald Tusk przekazał, że zamierza wesprzeć WOŚP w szczególny sposób. Na Twitterze opublikował post, w którym zaznaczył, że "zwłaszcza w tym czasie potrzebujemy solidarności i wzajemnej życzliwości".

We wpisie załączył także link do spotu, który nagrał dla WOŚP. "Zapraszam do aukcji", czytamy na oficjalnym profilu lidera Platformy Obywatelskiej. W tym roku Donald Tusk postanowił wystawić na licytację hulajnogę, którą przemierzał ulice Brukseli.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Jak co roku mamy coś dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem to będzie moja brukselska limuzyna. Kiedyś powiedzielibyśmy, że "nówka nieśmigana", bo rzeczywiście ledwie zacząłem jej używać. No ale jak wiecie wróciłem z Brukseli, więc pomyślałem sobie, że może przyda się komuś tutaj, w Polsce - mówi polityk na nagraniu.

Następnie Donald Tusk wyjął żółty mazak i podpisał hulajnogę. - Jak nie będzie pasowało, to można ten napis zamazać - stwierdził.

Jednak na zwycięzcę licytacji czeka także niespodzianka. - Kto wygra likwidację i stanie się właścicielem tej mojej limuzyny, będzie też przeze mnie zaproszony na kawę i razem przeczytamy instrukcję obsługi - oznajmił Donald Tusk. Spot zakończył stwierdzeniem: "Niech żyje Wielka Orkiestra".

50 tys. za hulajnogę Tuska. Nie tylko on angażuje się w WOŚP

W licytacji biorą już udział 53 osoby. Cena "brukselskiej limuzyny" byłego przewodniczącego Rady Europejskiej wynosi obecnie 50 200 zł. Aukcja zakończy się w poniedziałek 31 stycznia. 

Własną licytację na WOŚP przygotował także Robert Lewandowski. W tym roku piłkarz przekazał na aukcję korki ze słynnej przewrotki. Są to spersonalizowane buty Nike Mercurial Vapor 14 Elite SG-Pro.

Na zewnętrznych stronach butów jest napis "Lewy" i flaga Polski. Z kolei na wewnętrznych - "RL9" oraz imiona córek Roberta Lewandowskiego - Klary i Laury. Obecnie cena wyjątkowych korków to 8 602 zł. W aukcji, która zakończy się 1 lutego, bierze udział 17 osób. 

30. Finał WOŚP jest opatrzony hasłem "Przejrzyj na oczy", ponieważ zgromadzone pieniądze mają zapewnić "najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci". W ubiegłym roku środki zostały przekazane na laryngologię. Udało się zebrać ponad 127 mln zł.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] źródło: allegro.pl, wosp.org.pl