Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ciało znalezione na przystanku autobusowym. Policja apeluje
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 24.02.2024 22:42

Ciało znalezione na przystanku autobusowym. Policja apeluje

straż pożarna, przystanek autobusowy
Ochotnicza Straż Pożarna w Kalwarii Zebrzydowskiej

Na przystanku w Kalwarii Zebrzydowskiej (woj. małopolskie) znalezione zostały zwłoki mężczyzny. Makabrycznego odkrycia dokonał przypadkowy przechodzeń. Nie było szans na uratowanie 34-latka. Co wiadomo w tej sprawie?

Na przystanku autobusowym znajdowało się ciało mężczyzny

W sobotę (24.02) w godzinach porannych na jednym z przystanków w Kalwarii Zebrzydowskiej znajdował się mężczyzna. Jedna z przechodzących obok osób zwróciła na niego uwagę. Sprawę nagłośnił lokalny portal Wadowice24.pl.

Chwilę przed godziną 8 raną mieszkaniec Kalwarii Zebrzydowskiej zauważył, że na przystanku autobusowym ktoś leży. Kiedy zbliżył się do miejsca, niemal od razu pewien był, iż poszkodowany nie żyje. Przechodzeń natychmiast wezwał na pomoc policję oraz pogotowie.

7-letni Filip został zagryziony przez psa. Nowe informacje

Nie było szans na uratowanie go

Kiedy na miejsce dojechała załoga karetki pogotowia, ratownicy byli pewni, iż nie ma szans na to, by uratować życie mężczyzny znalezionego na przystanku. Lekarz mógł tylko stwierdzić zgon, gdyż żadne próby przywrócenia bicia serca byłyby bezowocne.

ZOBACZ: Tragiczny wypadek. Nie żyją dwie osoby, trzy są w szpitalu

Wówczas do akcji wkroczyli policjanci. Na miejscu obecny był również prokurator, który nadzorował działania śledczych. Konieczne było zebranie dowodów i wyjaśnienie okoliczności tajemniczego zgonu. Stosunkowo szybko udało się ustalić tożsamość zmarłego.

Policjanci apelują do potencjalnych świadków

Przy przystanku postanowiono specjalny parawan straży pożarnej. Zasłaniał on ciało zmarłego oraz pozwalał policjantom przeprowadzać czynności z dala od oczu świadków. W kieszeni denata znaleziono dokumenty. Śledczy ustalili, że zmarły to 34-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego.

ZOBACZ: 3-latek poszedł na spacer z dziadkiem. Lądował LPR, trwa walka o życie

W jaki sposób znalazł się na przystanku autobusowym w kalwarii Zebrzydowskiej i co doprowadziło do jego śmierci? Na te pytania policjanci nie znają jeszcze odpowiedzi. Trwa śledztwo, a lokalny portal przekazuje apel stróżów prawa zaangażowanych w wyjaśnienie tej tajemniczej śmierci.

- Funkcjonariusze apelują do wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek informacje na temat zdarzenia w Kalwarii Zebrzydowskiej, aby skontaktowali się z policją. Każda, nawet najmniejsza informacja, może mieć znaczenie w wyjaśnieniu tego dramatycznego wydarzenia - czytamy w apelu opublikowanym na łamach portalu wadowice24.pl.

Źródło: fakt