Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Chwilę przed śmiercią królowej Elżbiety nad jej zamkiem pojawiła się podwójna tęcza. Symboliczne zdjęcie hitem sieci
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 08.09.2022 21:00

Chwilę przed śmiercią królowej Elżbiety nad jej zamkiem pojawiła się podwójna tęcza. Symboliczne zdjęcie hitem sieci

elżbieta
zrzut ekranu,Youtube/Telewizja Republika

Cały świat obiega informacja o śmierci królowej Elżbiety II. Była jedną z najdłużej panujących władczyń na świecie. Pod jej panowaniem Wielka Brytania przechodziła trudne chwile, jednak przez większą część jej przywództwa kraj się rozwijał i powrócił do utraconej po dekolonizacji świetności.

Angielska monarchini skończyła 96 lat i od jakiegoś czasu borykała się z problemami zdrowotnymi. W związku z tym nie przebywała w Londynie, a w królewskiej rezydencji w szkockim Balmoral. To właśnie tam pożegnała się z rodziną i odeszła.

Królowa Elżbieta II należała do niezwykle stonowanych i zachowawczych person, jednak te cechy przydawały jej się w dyplomacji. Słynęła z apolityczności i wiernej służby ojczyźnie, o której w piękny sposób mówiła podczas jednego z pierwszych wystąpień publicznych po śmierci dotychczasowego króla.

Wyjątkowe zjawisko nad rezydencją królowej

8. września w Szkocji panowała ponura pogoda. Sążnisty deszcze nie dawał o sobie zapomnieć i nawet dla Brytyjczyków, przyzwyczajonych przecież do takiej pogody, był kłopotliwy.

Gdy w mediach pojawiła się oficjalna informacja o śmierci seniorki rodu Windsorów, w kilka sekund doszło do niebywale symbolicznego zjawiska atmosferycznego. Poddani królowej tłumnie gromadzili się na terenie bliskim jej rezydencji, by móc chociaż tak oddać szacunek i hołd swojej przywódczyni.

Byli niezwykle zdziwieni, gdy po śmierci Elżbiety II rzęsisty deszcz ustał, a na niebie, nad jej zamkiem, pojawiła się podwójna tęcza. Brytyjczycy doskonale rozczytali ten znak i zdali sobie sprawę, że w Zjednoczonych Królestwie skończyła się pewna epoka.

Niektórzy z nich płakali, inni stali bez ruchu i wpatrywali się w tęczę unoszącą się nad dworską posiadłością. Miejscu, w którym po 70 latach panowania królowa dokonała żywota. Z pewnością przejdzie ono do historii, zaś teraz Wielką Brytanię czeka wielka żałoba narodowa.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec