Goniec.pl
kobieta ukraść auto

Fot. Policja

Chciał ukraść samochód kobiecie, sekundy później bardzo pożałował

15 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Podczas gdy kobieta korzystała z myjni samochodowej, mężczyzna, chcąc wykorzystać jej chwilę nieuwagi, postanowił ukraść jej auto. Właścicielka pojazdu jednak zareagowała natychmiast i nieznajomy szybko pożałował tego, co zrobił. Został uderzony stru

Kobieta, która zatrzymała się na stacji paliw w Bolkowie, na długo zapamięta tę wizytę. Prawdopodobnie jeszcze dłużej zostanie ona w pamięci mężczyzny, który próbował w tym czasie ukraść jej samochód. Nieproszony gość, który wchodził do jej auta, został natychmiast przegoniony.

W niedzielę 11 kwietnia kobieta, która stała się bohaterką nagrania udostępnionego przez policję dolnośląską, wjechała na teren myjni samochodowej w Bolkowie. Właścicielka auta pojawiła się w punkcie około godziny 21:20. Nie spodziewała się, że spotka ją niecodzienna sytuacja.

Podczas próby kradzieży samochodu kobieta wykazała się niebywałą czujnością

To miała być zwykła wizyta na myjni samochodowej, kobieta zaparkowała swoje audi i zaczęła je czyścić. W pewnym momencie doszło do niespodziewanej sytuacji. Na nagraniu monitoringu widać, jak do auta zaczął zbliżać się nieznajomy.

Mężczyzna ubrany w granatową koszulkę z krótkim rękawem z nadrukiem „policja” na plecach podszedł bardzo blisko samochodu, podczas gdy jego właścicielka myła przód pojazdu.

Nagle podejrzany postanowił spróbować wsiąść za kierownicę. Nie spodziewał się jednak, że właścicielka audi zareaguje tak szybko. Klientka myjni zorientowała się, że nieznajomy nie ma dobrych zamiarów i szybko się obroniła.

Spryskany wodą mężczyzna zaraz zrezygnował z próby kradzieży auta i się wycofał. Monitoring zaobserwował, że wsiadł do osobowego samochodu marki Volkswagen i odjechał w kierunku Jawora.

Kobieta zawiadomiła policję

Po tym incydencie kobieta uznała, że powinna zawiadomić służby o próbie kradzieży jej samochodu. Sygnał otrzymał dyżurny jaworskiej jednostki, który przekazał wiadomości policyjnym patrolom.

Volkswagen, którym przemieszczał się podejrzany mężczyzna, został dostrzeżony przez funkcjonariuszy, którzy funkcjonowali na jednej ze stacji paliw w Jaworze.

Policjanci zatrzymali samochód i sprawdzili jadące nim osoby. W środku auta znaleźli mokrą koszulkę z napisem „policja”, ale to nie wszystko.

[EMBED-245]

Podczas przeszukania służby znalazły u właściciela mokrego t-shirtu narkotyki, które ten miał schowane w bieliźnie. Zaraz po tym funkcjonariusze zatrzymali jego i 31-letniego mężczyznę, który także siedział w samochodzie.

Sąd zdecyduje o dalszym losie 29-latka i 31-latka. Postawione im zostaną zarzuty usiłowania kradzieży samochodu. Młodszy zatrzymany dodatkowo odpowie za posiadanie środków odurzających. Kolejne kara może ich spotkać za noszenie ubrań z nadrukiem „policja”.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje kultowa dziennikarka TVP Blanka Danilewicz

  • Minister zdrowia ogłosił zmiany w obostrzeniach

  • Kardynał Kazimierz Nycz opuścił szpital

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

policja

Wiadomości

Nie żyje 16-letnia Wiktoria. Media donoszą, że była Polką

Czytaj więcej >

Wiadomości

Sejm uchwalił ustawę uszczelniającą handel w niedzielę

Czytaj więcej >

Wiadomości

Opatów: Nastolatkowie jechali do szkoły. Jeden nie żyje, dwoje trafiło do szpitala

Czytaj więcej >
tornado

Wiadomości

Pomorskie: Nad gminą Gniew pojawił się zalążek trąby powietrznej. Wiatr niszczył posesje mieszkańców

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Wpadka Andrzeja Dudy w Świnoujściu. Zapomniał o ważnej rzeczy

Czytaj więcej >

Wiadomości

Sejm przyjął ustawę ws. rekompensaty dla podmiotów gospodarczych w związku ze stanem wyjątkowym przy granicy z Białorusią

Czytaj więcej >