Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Chcą wyprawić córce komunię. Nie zapłacą raty kredytu
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 01.04.2024 23:15

Chcą wyprawić córce komunię. Nie zapłacą raty kredytu

komunia
Fot. Pixabay.com/bayern-reporter_com

Już niedługo przed kościołami w całej Polsce zjawią się uczniowie trzeciej klasy szkoły podstawowej w charakterystycznych, białych ubraniach. Mimo, iż dla najmłodszych okres ten przyniesie miłe wspomnienia, to dla wielu rodziców wiążę się on często ze sporymi przygotowaniami, a przede wszystkim kosztami. Dokładają wszelkich starań, aby uroczystość ich dziecka była taka, jaką sobie wymarzyło. Jedna z kobiet wprost powiedziała o tym, że w związku z komunią jej córki narazi się na niedomknięcie domowego budżetu.

Komunia 2024

W wielu domach trwają już przygotowania do Pierwszej Komunii. Przeważnie drugi sakrament otrzymują uczniowie trzeciej klasy szkoły podstawowej. Do obowiązków najmłodszych dochodzi także spora odpowiedzialność po stronie rodziców. Ci, w imię zapewnienia dziecku jak najlepszych wspomnień, są w stanie przeznaczyć często horrendalne kwoty na zorganizowanie komunii.

Arcybiskup ogłosił to z ambony. Chodzi o księżną Kate, trudno powstrzymać łzy

”Córka chce mieć animacje, DJ-a, dmuchany zamek”

Wyszukane alby, rezerwacje w restauracjach, piętrowe torty czy ogrom prezentów – mało z tych rzeczy faktycznie szokuje w dzisiejszych czasach. Pani Natalia w liście do portalu edziecko.pl zapewniła, że przez koszty organizacja komunii dla córki budzi w niej przerażanie, a nie radość.

Kiedyś nie miałam pojęcia, ile kosztuje zorganizowanie komunii. I wbrew temu, co się mówi, to nie wynajęcie sali bankietowej jest największym problemem (…) Córka chce mieć animacje, DJ-a, dmuchany zamek, ostatnio zaczęła coś mówić o pokazach z baniek mydlanych i wynajęciu czarodzieja – opisała kobieta.

ZOBACZ TAKŻE: "Teleexpress" nagle przerwany. Maciej Orłoś zabrał głos

Matka nie zapłaci w maju raty kredytu przez komunię

Pani Natalia z początku była przeciwna organizacji kosztownej imprezy. Kiedy jednak jej pociecha zaczęła opowiadać jej o tym, co będzie na przyjęciach jej koleżanek, zaczęła mieć wątpliwości.

W pewnym momencie zorientowałam się, że chyba tylko ja nie pomyślałam o "urozmaiceniu imprezy". Mojej córce nawet przez myśl nie przeszło, że po komunii może odbyć się jedynie obiad w restauracji i tyle. To rozumna dziewczynka, ale przecież wiadomo, że nie chce być gorsza od koleżanek – relacjonowała.

W końcu postanowiła zapewnić jakiekolwiek atrakcję na uroczystości jej córki. Nie ma wątpliwości co do tego, że koszty z tym związane nie pozwolą jej na zapłacenie raty kredytu w maju.

W maju niestety pewnie raty za kredyt nie zapłacę. Nie wyrobię się z pieniędzmi, nie przewidywałam, że wszystko będzie aż tyle kosztować… Chcę, by córka miała coś ekstra, by też mogła zaimponować koleżankom – przyznała.

Czytelniczka portalu wpadła także na pomysł wynajęcia kucyków na uroczystość swojej córki. Jak zapewnia, ”nikt by tego nie przebił”.
 

Źródło: edziecko.pl