Goniec.pl
Mateusz Morawiecki

Piotr Molecki/East News

Chaos w Polskim Ładzie. Czołowi politycy mogą stracić posady

8 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

W rządzie nie wyklucza się konsekwencji personalnych po wizerunkowym zamieszaniu związanym z reformą podatkową. Dziennikarze RMF FM donoszą, że choć ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, w kancelarii premiera panuje przeświadczenie, że za początkowy chaos związany z Polskim Ładem odpowiada Ministerstwo Finansów.

Polski Ład spotyka się w ostatnich dniach z szeroką krytyką. Pierwszą grupą zawodową, która zgłosiła problem z niższymi pensjami, byli nauczyciele otrzymujący wypłaty "z góry". Styczniowe przelewy były mniejsze o kilkaset złotych. Oburzenia nie kryją także mundurowi.

jeden z dziesięciu

W "Jeden z dziesięciu" padł prawdziwy rekord. Niesamowite sceny

CZYTAJ DALEJ

Polski Ład w ogniu krytyki

Rząd nieustannie zapewnia, że reforma będzie korzystna lub neutralna dla dziewięćdziesięciu procent Polaków. Politycy Prawa i Sprawiedliwości deklarują, że w portfelach obywateli ma zostać nawet osiemnaście miliardów złotych.

Minister finansów Tadeusz Kościński podpisał w piątek rozporządzenie, które zmienia technikę poboru zaliczek na podatek dochodowy. Zdaniem szefa resortu ma to być wyjście naprzeciw tym, którzy ucierpieli w wyniku "niedogodności".

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Polski Ład. Możliwe dymisje wśród wiceministrów

Dziennikarze RMF FM donoszą, że zdaniem działaczy Zjednoczonej Prawicy, negatywne pierwsze wrażenie, jakie wywarła reforma podatkowa, nie jest odwracalne. Z narastającego problemu zdaje sobie sprawę także Kancelaria Premiera.

- Trzeba sobie powiedzieć otwarcie, że na poziomie technicznym mogli w Ministerstwie Finansów lepiej przewidzieć pewne zjawiska i zawczasu je przepracować - przyznał w rozmowie ze stacją członek gabinetu.

Reporterzy RMF FM twierdzą także, że posłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski domagają się konsekwencji personalnych. Na ten moment nie zapadły konkretne decyzje, ale "dymisje, na przykład w randze wiceministrów, nie są wykluczone".

Przeprosiny padły już z ust Mateusza Morawieckiego. W wywiadzie dla portalu Interia premier przyznał, że doszło do potknięcia, które nie powinno mieć miejsca. - Za niepotrzebny stres i nerwy przepraszam wszystkich, których ten błąd dotknął - dodał.

Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Andrzej Duda przesadził, Polacy nigdy mu tego nie wybaczą. Czarnek nie był lepszy, afera za aferą

Miniony rok nie należał do najłatwiejszych. Polacy usiłowali poradzić sobie z trudami codzienności i kolejnymi problemami, nierzadko pomstując polityków zasiadających w rządzie. Nie zabrakło jednak momentów, kiedy włodarze naszego kraju popełniali gafy, które wywoływały łzy rozbawienia. Zapraszamy do obejrzenia galerii i przypomnienia sobie najbardziej kultowych sytuacji. / fot. Andrzej Iwańczuk/REPORTER

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: RMF FM

Irmina JachAutor

Wydawca portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Wielka trwoga na Kremlu. Urzędnicy Putina knują za jego plecami z Zachodem

Wiadomości

Wielka trwoga na Kremlu. Urzędnicy Putina knują za jego plecami z Zachodem?

Czytaj więcej >
Wielkopolska: Pożar domu w Kostrzynie. Trzy osoby poszkodowane, nie żyje pies

Wiadomości

Wielkopolska: Pożar domu w Kostrzynie. Trzy osoby poszkodowane, nie żyje pies

Czytaj więcej >
DOMIN/AGENCJA SE/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Wiadomości

Zwłoki w znacznym stopniu rozkładu na bagnach w Mironicach. Policja ustala tożsamość denata

Czytaj więcej >
Putin

Wiadomości

Andrzej Duda uderzył bezpośrednio w Putina: "Rosja i reżim rosyjski złamali wielkie tabu"

Czytaj więcej >
rawpixel.com/Freepik

Wiadomości

Białystok: Matka zostawiła 3-latkę w nagrzanym aucie. Interweniowała policjantka

Czytaj więcej >
IMAGO/Winfried Mausolf/Imago Stock and People/East News

Wiadomości

Skażenie Odry. Axel Vogel: "Wyjaśnijmy raz na zawsze temat rtęci"

Czytaj więcej >