Goniec.pl
paragon zobaczyła zaniemówiła

Freepik/azerbaijan_stockers

Ceny w restauracjach wzrosły. Klientka zapłaciła 180 zł za obiad dla trzech osób

15 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Pani Ewelina cieszyła się z wizyty w restauracji po zakończeniu lockdownu do momentu, w którym obsługa przyniosła jej paragon. Czytelniczka popularnego portalu postanowiła napisać list do redakcji, w którym zwróciła uwagę na bardzo wysokie ceny w knajpach nad polskim morzem. Za obiad dla trzech osób klientka zapłaciła blisko 180 złotych.

Jeden z popularnych portali internetowych otrzymał niedawno zdjęcie paragonu. Wysłała je pani Ewelina, która doświadczyła niemiłego zaskoczenia podczas wizyty w restauracji nad polskim morzem. Klientka początkowo cieszyła się, że gastronomia wraca do normalnego funkcjonowania. Po tym zdarzeniu jednak prawdopodobnie może nie wrócić zbyt szybko do knajpy.

Zabawa trwała w najlepsze, dopóki pani Ewelina nie otrzymała paragonu. Do knajpy nad polskim morzem wybrała się wraz z rodziną. Jak wielu innych Polaków, zaraz po otwarciu ogródków przylegających do lokali gastronomicznych postanowiła przypomnieć sobie, jak to jest przesiadywać w restauracji.

Paragon zepsuł pani Ewelinie wyjście do restauracji

Zamawiając dania, pani Ewelina nie myślała jeszcze o paragonie. Podobnie jak inni goście czekała z niecierpliwością na otwarcie ogródków gastronomicznych, które rząd zaplanował na 15 maja. Wcześniej konsumenci mogli się zastanawiać, czy rzeczywiście czeka ich podwyżka cen.

Okazuje się, że w niektórych miejscach rzeczywiście goście mogą zapłacić więcej za rybę czy też inne posiłki. Pani Ewelina najprawdopodobniej jednak nie sądziła, że będzie musiała zapłacić blisko 180 złotych za posiłek dla trzech osób. Po wizycie w restauracji postawiła napisać list do portalu o2.pl.

[EMBED-243]

Czytelniczka przesłała redakcji zdjęcie paragonu, na którym widać, że za obiad dla trzech osób zapłaciła dokładnie 175 złotych. Pani Ewelina zasugerowała, że trudno było ograniczyć wydatki, ponieważ każde danie zaczynało się od dość wygórowanej kwoty, natomiast dodatki nie były wliczone w cenę.

Paragon zszokował panią Ewelinę

Oprócz zdjęcia paragonu pani Ewelina dokładnie opisała ofertę nadmorskiej restauracji. Z relacji klientki wynika, że za najtańszy filet z frytkami trzeba zapłacić niemal 40 złotych. Surówkę natomiast zainteresowani muszą dokupić, ponieważ nie jest wliczona w cenę.

Po zamówieniu zestawu surówek, który kosztował 10 złotych, po raz kolejny klientkę spotkało rozczarowanie. Według pani Eweliny, jego rozmiar raczej wystarczyłby tylko dla jednej osoby – nie dla trzech. Wliczając jeszcze napoje oraz zupę, łatwo jest wydać więcej, niż przeciętny Polak zarabia w ciągu doby.

Już wcześniej media sugerowały, że po tylu miesiącach ograniczeń dla gastronomii goście powinni nastawić się na podwyżkę cen. Właściciele lokali chcą odrobić straty poniesione podczas lockdownu. Przez pandemię wzrosły też koszty pracy, produktów oraz usług.

Sytuację skomentował znany restaurator Robert Sowa, który przyznał, że produkty podrożały zarówno w prywatnych sklepach, jak i tych, które zaopatrują restauracje. Wskazał, że podwyżka wynosi nawet 20 procent. To natomiast oznacza, że konsumenci będą musieli przyzwyczaić się do nowego cennika.

  • Syn Krawczyka przerwał milczenie. Odważne wyznanie w programie "UWAGA TVN"

  • Nie żyje aktor Ferdynand Matysik

  • OGAE Poll wskazało faworyta Eurowizji. Szanse Brzozowskiego określono na zero

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: o2.pl

Podobne artykuły

Kasety: magnetofon

Pieniądze

Wraca moda na kasety magnetofonowe. Niektóre kosztują dziś krocie

Czytaj więcej >
pieniądze rząd planuje

Pieniądze

Rząd planuje podwyżki. Właściciele samochodów zapłacą więcej

Czytaj więcej >
Ratownicy: dramatyczna sytuacja finansowa

Pieniądze

Dramatyczna sytuacja finansowa MOPR. Planują uruchomienie zbiórki, aby mogli dalej funkcjonować

Czytaj więcej >
PIT: termin mija jutro

Pieniądze

Tylko do jutra można rozliczać PIT. Za niewypełnienie obowiązku grozi kara grzywny

Czytaj więcej >
Premier: kwota wolna od podatku niska

Pieniądze

Kwota wolna od podatku mniejsza niż zapowiadano. Rząd zmienił zdanie

Czytaj więcej >
ZUS: protest

Pieniądze

77-letni muzyk protestował pod siedzibą ZUS. Odmówili mu wypłaty emerytury

Czytaj więcej >