Goniec.pl
"Było poważne zagrożenie". Współpracownik Lecha Wałęsy zdradził, co dzieje się z byłym prezydentem

Facebook/Lech Wałęsa

"Było poważne zagrożenie". Współpracownik Lecha Wałęsy zdradził, co dzieje się z byłym prezydentem

11 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Lech Wałęsa ponownie boryka się z problemami ze zdrowiem. Były prezydent aktualnie przebywa w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, gdzie opiekują się nim najwyższej klasy specjaliści. Choć początkowo wydawało się, że sytuacja jest krytyczna, wiele wskazuje na to, że polski noblista dochodzi do siebie. Niewykluczone więc, że za kilka dni znów zawita do własnego domu.

Bliscy i zwolennicy byłego prezydenta Lecha Wałęsy od niedzieli 7 sierpnia żyją w strachu o stan jego zdrowia. Schorowany 79-latek, po tym, jak zasłabł, trafił do gdańskiego szpitala, a doniesienia o jego kondycji nie były jednoznacznie optymistyczne. Najnowsze informacje na temat zdrowia legendarnego przywódcy Solidarności przekazał w rozmowie z "Faktem" czuwający u boku szefa Marek Kaczmar.

Zmiana limitów dorabiania do renty i emerytury. ZUS może drastycznie obciąć świadczenia

Zmiana limitów dorabiania do renty i emerytury. ZUS może drastycznie obciąć świadczenia

CZYTAJ DALEJ

Rokowania Lecha Wałęsy polepszają się

Nie jest tajemnicą, że Lech Wałęsa od lat zmaga się z licznymi schorzeniami, które znacznie utrudniają mu codzienne funkcjonowanie. On jednak stara się dbać o swoją kondycję fizyczną i ani myśli o wycofywaniu się z życia publicznego, regularnie zamieszczając posty na swoim profilu na Facebooku.

Dzięki temu, że były prezydent RP jest za pan brat z obsługą mediów społecznościowych, w środę rano mogliśmy połowicznie odetchnąć z ulgą. Polski noblista opublikował wówczas fotografię na wózku inwalidzkim, którą podpisał "Kolejny dzień... światło w tunelu".

O zwiastującym pozytywny przełom w leczeniu "światełku w tunelu" mówił również we wtorek dyrektor biura Wałęsy Marek Kaczmar. W najnowszym wywiadzie dla "Faktu" współpracownik prezydenta doprecyzował, co dokładnie miał na myśli.

To znaczy, że jest zielone światło, są dobre wyniki, jest duże prawdopodobieństwo, że pan prezydent niedługo opuści szpital, jutro lekarze zdecydują, czy będzie mógł na weekend wrócić do domu – zdradził.

Pojawiły się problemy z nerkami

Bez wątpienia stan, w jakim Wałęsę przyjęto do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, był bardzo niepokojący. Były prezydent był bardzo słaby, co, jak się okazało, miało podłoże w problemach z nerkami, które udało się szczęśliwie pokonać.

- Pan prezydent przeszedł bardzo dużo badań, nie można było ustalić, skąd pochodzi stan zapalny organizmu. Najpierw lekarze myśleli, że stan zapalny pochodzi od serca, ale proszę zrozumieć, że szef jest tablicą Mendelejewa, jeśli chodzi o ilość posiadanych chorób, ma tych chorób trochę – powiedział Kaczmar.

Jak dodał, ostateczna decyzja co do powrotu szefa do domu ma zostać podjęta w piątek po konsylium lekarskim, jednak samopoczucie przywódcy Solidarności każe domniemywać, iż z dnia na dzień jest z nim coraz lepiej.

Dziś po raz pierwszy miał apetyt. Taki prawdziwy apetyt. Po badaniu przyszedł i zjadł takie pełne śniadanie. Czy na coś szczególnego miał ochotę? Na wszystko, co dobre. Niestety, nie może jeść wszystkiego, ale naprawdę zjadł pełne śniadanie – mówił szef biura polityka. Dla uspokojenia zaznaczył również, że serce prezydenta ma się bardzo dobrze, a w kość dają mu raczej nowe dolegliwości.

politycy

O tych słowach woleliby szybko zapomnieć. Ci politycy mają na koncie wpadki, o których mówili wszyscy

Opinia publiczna w całej Polsce żyje dziś niefortunnymi słowami Rafała Trzaskowskiego, jakich użył on w podcaście Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego. Krajowa polityka zna jednak o wiele więcej przykładów, gdy z ust ważnych osób w państwie padały skandaliczne wypowiedzi. Przypominamy te najbardziej kontrowersyjne.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Fakt

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Jasna deklaracja Polski 2050 w sprawie euro. Szymon Hołownia nie pozostawił żadnych złudzeń

Wiadomości

Szymon Hołownia chce wprowadzenia euro w Polsce. "Nie ma co się bać Kaczyńskiego"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Jerzy Dudek domaga się zwolnienia Michniewicza. Padła niewiarygodna kandydatura

Czytaj więcej >
Wielkopolskie: Groźny wypadek w powiecie kościańskim. Najpierw zderzenie z jeleniem, później jeszcze większa tragedia

Wiadomości

Wielkopolskie: Zderzył się z jeleniem, chwilę później uderzył w inny samochód. W akcji śmigłowiec LPR

Czytaj więcej >

Wiadomości

Opozycja apeluje do Andrzeja Dudy. Chodzi o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Czytaj więcej >
Jednym komentarzem zakpili z wpadki Kaczyńskiego. Znani kabareciarze bezlitośni dla prezesa PiS

Wiadomości

Wpadka Jarosława Kaczyńskiego hitem sieci. Neo-Nówka bezlitosna dla prezesa PiS

Czytaj więcej >

Wiadomości

Potężne problemy Putina, Rosjanie mają dość. Podkładają ogień pod państwowe urzędy

Czytaj więcej >