Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Lech Wałęsa wkrótce wyjdzie ze szpitala? Jego asystent zdradził, co dzieje się z byłym prezydentem
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 09.08.2022 19:59

Lech Wałęsa wkrótce wyjdzie ze szpitala? Jego asystent zdradził, co dzieje się z byłym prezydentem

lech wałęsa
Facebook/Lech Wałęsa

Lech Wałęsa czuje się już lepiej i niedługo wyjdzie ze szpitala? Sytuacja nie wydaje się aż tak optymistyczna, ale asystent byłego prezydenta zaznaczył, że "widać światełko w tunelu". Czy rzeczywiście już niedługo schorowany Wałęsa powróci do domu?

Warto zaznaczyć, że bohater Solidarności jest okropnie schorowany - cierpi na cukrzycę, ma problemy z nadciśnieniem, a przy okazji zdarzały mu się różnego rodzaju urazy i wypadki. Nie jest też coraz młodszy. Powrót do zdrowia rzeczywiście jest dobrą wiadomością.

Lech Wałęsa wkrótce wyjdzie ze szpitala? Jego asystent zdradził, co dzieje się z byłym prezydentem

Pod koniec ubiegłego tygodnia całą Polskę obiegła wieść o tym, że Lech Wałęsa trafił do szpitala po tym, jak zasłabł w swoim domu. Przyjęto go w jednej z gdańskich placówek i natychmiast zadbano o jego stan zdrowia. Przez pewien czas ze strony byłego prezydenta nie pokazywały się jednak żadne wiadomości.

Tylko najbliższe otoczenie szeptało między sobą o rychłym powrocie do domu Wałęsy. Tylko niektórzy mówili o tym głośno, jak przyjaciel schorowanego stoczniowca, Jerzy Borowczak.

- Z tego, co wiem, to będzie w szpitalu do końca tygodnia. Zmówię za niego dziesięć zdrowasiek - twierdził w rozmowie z "Super Expressem".

Czy jest szansa, by rzeczywiście Lech Wałęsa już niedługo opuścił szpital? Wydaje się, że nie wszystko na to wskazuje, a przynajmniej tego nie jest jeszcze pewien jego asystent, Marek Kaczmar.

- Jest światełko w tunelu, że wszystko będzie dobrze. Niech z tego szef wyjdzie - mówił również w rozmowie z "SE". Czyżby stan zdrowia byłego prezydenta rzeczywiście był tak poważny?

Wystarczy spojrzeć na powody jego wcześniejszych wizyt w szpitalu. W ostatnim czasie do placówek zdrowotnych zgłaszał się m.in. ze stopą cukrzycową, zabiegiem kardiochirurgicznym związanym z rozrusznikiem serca oraz koronawirusem, na którego zachorował.

Jednocześnie były prezydent stara się jeszcze dbać o swoje zdrowie - jeździ na rowerze i chodzi na długie spacery. Trzeba jednak zaznaczyć, że w takim wieku na całkowitą poprawę stanu zdrowia może być za późno, jeśli nie dbało się o nie wcześniej. Dobrze jednak, że Wałęsa robi przynajmniej to - dzięki temu "światełko w tunelu" wciąż istnieje.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Super Express