Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > 30-latek uciekał przed policją. W czasie pościgu próbował staranować radiowóz
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 03.09.2023 08:08

30-latek uciekał przed policją. W czasie pościgu próbował staranować radiowóz

Policja samochód
KPP Kolno

Pościg za 30-letnim kierowcą na Podlasiu. Policjanci z Kolna chcieli zatrzymać do kontroli jadące zbyt szybko auto, ale kierujący nim nie zamierzał się zatrzymać. Nie tylko przyspieszył i uderzył w inne auto, ale również próbował staranować radiowóz. Kiedy wylądował w rowie, próbował przekonać policjantów, że nie wie kto prowadził samochód.

Nie chciał zatrzymać się do kontroli, policjanci rozpoczęli pościg

Kolno. 30-letni mężczyzna jechał skodą i nie miał zamiaru zatrzymać się do policyjnej kontroli. Wszystko wskazuje, że miał ku temu powody. Postanowił uciec od funkcjonariuszy.

Po wezwaniu policjantów do zatrzymania się… gwałtownie przyspieszył. 30-latek zaczął uciekać i rozpoczął się pościg. W czasie wyprzedzania auta, ścigany kierowca uderzył w volkswagena, który jechał zgodnie z przepisami. To był dopiero początek jego wybraków na drodze.

Wojciech Glanc miał niepokojącą dla Polaków wizję. "Boję się tej zimy"

30-latek staranował policyjny radiowóz

Mężczyzna nie reagował na policyjne syreny. 30-latek jechał całą szerokością jezdni. Kiedy zaczął wyprzedzać go radiowóz, kierowca postanowił spróbować go staranować. Pojazd policjantów został uderzony w prawy bok. Manewr się nie udał.

- Kierowca skody stracił panowanie nad pojazdem i zatrzymał się w rowie - przekazała Komenda Powiatowa Policji w Kolnie. Po tym zdarzeniu 30-latek nie miał zamiaru się poddać. Szybko przesiadł się na miejsce pasażera i przygotował dla policjantów kłamstwo.

Usłyszał zarzuty, ale ich lista będzie się wydłużać

30-latek uciekający przed policją próbował wysiąść z samochodu, ale został zatrzymany. - W rozmowie, podczas której tłumaczył mundurowym, że nie wie, kto kierował tym samochodem, czuć było od niego silną woń alkoholu. 30-latek trafił do policyjnego aresztu - zrelacjonowali policjanci z Kolna.

Kierowca usłyszał już zarzuty. Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, uszkodzenie radiowozu oraz kolizję z volkswagenem. Dodatkowo lista zarzutów może się wydłużyć, gdyż została pobrana krew do badań. - Od ich wyniku zależy, czy usłyszy on kolejny zarzut - podkreślili policjanci.

poscig-policja-mezczyzna.jpg
Pościg za 30-latkiem zakończył się w rowie. Fot.: KPP Kolno

Źródło: policja