Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Bronisław Komorowski wystartuje w wyborach? Z ust byłego prezydenta padły zaskakujące słowa
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 29.10.2022 09:07

Bronisław Komorowski wystartuje w wyborach? Z ust byłego prezydenta padły zaskakujące słowa

Bronisław Komorowski
Bronisław Komorowski ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Bronisław Komorowski wraca do polityki? Jeden z ostatnich wywiadów byłego prezydenta daje sporo do myślenia. Wiele wskazuje na to, że niebawem zobaczymy go na liście wyborczej do Sejmu lub Senatu.

Komorowski wystartuje w najbliższych wyborach?

Bronisław Komorowski w latach 2010–2015 pełnił funkcję prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Okazuje się, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w temacie działalności politycznej.

– Na polskiej scenie potrzebny jest biegun umiarkowanie konserwatywny, ja go lokuje między prawym skrzydłem PO, Gowinem, Hołownią i Kosiniakiem-Kamyszem. Biegun, który mógłby w stanie uzyskać atrakcyjność dla sfrustrowanych wyborców PiS. Nie widać na razie, żeby ci wyborcy przesunęli gdzieś swoje głosy – powiedział założyciel Platformy Obywatelskiej w rozmowie z "Super Expressem".

Czy nazwisko byłego prezydenta Polski zobaczymy niebawem na jednej z list wyborczych?

Za długo obserwuję politykę, żeby się zarzekać raz na zawsze. Nie będę się zarzekał, że nie wystartuję – dodał 70-latek.

Na temat potencjalnego powrotu na scenę polityczną Bronisława Komorowskiego wypowiedzieli się działacze partyjni. Wśród nich znalazł się między innymi Marek Sawicki.

– W mojej ocenie, nie przypominam sobie, żeby któryś z prezydentów wracał na urząd polityczny. Nie ma takiej potrzeby. Aktywny powrót do życia w polityce? Każdemu z nich bym odradzał. Natomiast występowanie w roli recenzenta czy w think-tanku, to jest bardzo dobry kierunek – powiedział poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Głos w sprawie zabrała również Paulina Hennig-Kloska.

– Zdziwiłabym się gdyby pan prezydent chciał dziś wracać do parlamentu. Inaczej widzę rolę byłych prezydentów, niż powrót do ław sejmowych – stwierdziła wiceprzewodnicząca partii Polska 2050.

– Rozumiem, że Pan Prezydent chciałby być „ojcem” swojego wymarzonego bloku politycznego, jednak o ostatecznych scenariuszach wyborczych zadecydują liderzy i ich ugrupowania […] Zdanie prezydenta Komorowskiego szanujemy, ale nie będzie ono decydujące – dodała 45-latka.

Doniesienia skomentował również były minister sprawiedliwości.

– Ja widzę Komorowskiego jako jednego z byłych liderów Platformy Obywatelskiej. Jego pozycja jest możliwa tylko dlatego, że kiedyś był jednym z jej założycieli – skwitował Cezary Grabarczyk.

Zagłosowalibyście na Bronisława Komorowskiego w najbliższych wyborach?

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Super Express

Tagi: Polityka