Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Borys Budka o Jarosławie Kaczyńskim: "Pan prezes nie miał racji"
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 21.12.2022 22:11

Borys Budka o Jarosławie Kaczyńskim: "Pan prezes nie miał racji"

Borys Budka nie pozostawił suchej nitki na Jarosławie Kaczyńskim.
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Borys Budka nie pozostawił suchej nitki na Jarosławie Kaczyńskim i jego pomyśle, by niemieckie Patrioty trafiły do objętej działaniami wojennymi Ukrainy. W swojej wypowiedzi polityk PO zwracał w szczególności uwagę na antyniemiecką narrację prezesa PiS, która w momencie zaproponowanej pomocy przez rząd Niemiecki została obnażona.

Borys Budka uderza w Jarosława Kaczyńskiego

- Niestety pan prezes nie miał racji - mówił w studiu Polsat News Borys Budka. Polityk PO został zapytany o sprawę Patriotów, które wywołały ogromne zamieszanie w szeregach PiS. Minister Obrony, Mariusz Błaszczak najpierw bowiem ochoczo przystał na niemiecką propozycję, później zaś pod wpływem prezesa PiS kompletnie zmienił swoją narrację, proponując, by sprzęt trafił na zachodnią granicę Ukrainy.

- Kiedy prezes Kaczyński mówił, że Patrioty powinny pojechać na Ukrainę, to nie zostawiliście na nim suchej nitki. Okazuje się, że można szybko przeszkolić załogi do Patriotów i można je przekazać Ukraińcom. Czyli prezes Kaczyński miał rację? - zadawał pytanie Bogdan Rymanowski.

- Niemcy przekazali Polsce obronę przeciwrakietową tutaj do naszego kraju i to była ich decyzja. Takie decyzje są załatwiane na innych szczeblach i cieszę się, że rząd PiS wycofał się z tej absurdalnej decyzji blokowania Patriotów dla Polski - tłumaczył Borys Budka.

W swojej wypowiedzi były przewodniczący PO zwrócił w szczególności uwagę na kłopotliwą narrację antyniemiecką, która jest stałym elementem retoryki Jarosława Kaczyńskiego, mobilizującego swój elektorat. Według polityka, niemiecka propozycja rozmieszczenia systemów Patriot w Polsce nie pokrywała się z tym, co o zachodnim sąsiedzie od lat powtarza lider PiS.

- Kaczyński próbował zablokować przekazanie Patriotów niemieckich do Polski, dlatego, że ma fobię antyniemiecką. Antyniemieckość Kaczyńskiego była ważniejsza niż bezpieczeństwo Polaków. Cieszę, się, że tutaj akurat prezydent Andrzej Duda postawił się prezesowi Kaczyńskiemu - podsumował całą sprawę Borys Budka.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: polsatnews.pl