Goniec.pl
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Babcia Joanny Opozdy usunięta z PiS. Sprawa trafiła aż na Nowogrodzką

12 Stycznia 2022

(Ostatnia zmiana: 21 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Maria Opozda, babcia aktorki Joanny Opozdy, została usunięta z Prawa i Sprawiedliwości. Sprawą zajmowało się kierownictwo partii na Nowogrodzkiej. Powodem wyrzucenia działaczki ma być "niefortunna wypowiedź" w sprawie głośnej strzelaniny.

Dotychczas znana była tylko wersja wydarzeń pary aktorów. Teraz milczenie przerwał również Dariusz Opozda. Mężczyzna uważa, że musiał zareagować, ponieważ rodzina próbowała siłą dostać się do jego mieszkania. 

Frank Hoermann/SVEN SIMON via www.imago-images.de/Imago Sport an

Kamil Stoch nie wystartuje w konkursie w Zakopanem

CZYTAJ DALEJ

Babcia Joanny Opozdy wyrzucona z PiS. Sprawę analizowała Nowogrodzka

Maria Opozda należała do oddziału PiS w Busku-Zdroju (woj. świętokrzyskie). Jednak 12 stycznia wobec matki Dariusza i babci Joanny Opozdy wszczęto postępowanie dyscyplinarne.

Jan Bartosik, szef struktur partyjnych w Busku-Zdroju zdradził w rozmowie z portalem echodnia.eu, że sprawą działaczki zajmowano się najpierw w Kielcach. Później wylądowała na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie, gdzie mieści się główna siedziba PiS. - Stosowna uchwała została już podjęta na szczeblu centralnym. [...] Maria Opozda w środę, 12 stycznia, została usunięta z Prawa i Sprawiedliwości - oznajmił Bartosik.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Kadencja działaczki upłynęła rok temu. - Jesteśmy przed wyborami - tłumaczył Bartosik. Oficjalny powód usunięcia działaczki nie jest znany. Jednak zdaniem szefa struktur PiS w Busku-Zdroju o wyrzuceniu Marii Opozdy przesądziła jej "niefortunna wypowiedź z soboty 8 stycznia".

Strzelanina u Opozdów. "Szkoda, że nie trafił"

W sobotę 8 stycznia wybuchła awantura między Marią Opozdą i jej synem Dariuszem a zięciem Antkiem Królikowskim, żoną Małgorzatą Opozdą i drugą córką. Ojciec aktorki oddał strzał z pistoletu w drzwi własnego mieszkania. 

Tuż za drzwiami stała żona Dariusza Opozdy oraz zięć. Kula przebiła ścianę tuż nad ich głowami. Ciężarna Joanna Opozda podzieliła się swoimi odczuciami w związku ze strzelaniną, o czym pisaliśmy tutaj.

Z kolei Dariusz Opozda opublikował w mediach społecznościowych kilka amatorskich nagrań. Na jednym z nich słychać, jak Maria Opozda mówi: "szkoda, że nie trafił". To właśnie za tę wypowiedź miała zostać usunięta z PiS.

- Szanuję decyzję władz partyjnych, ale proszę mnie też zrozumieć. Jak każda matka, martwię się i troszczę o swojego syna. Kiedy widzę, że osoby w kapturach próbują dostać się przemocą do jego domu... Choćby człowiek miał stalowe nerwy, trudno to wytrzymać - oznajmiła była już działaczka PiS, którą cytuje portal echodnia.eu.

Joanna Opozda pokazała, w jakich warunkach mieszka. Fani nie mogą oderwać oczu

Slajd 1 z 7

Instagram/asiaopozda

Jak mieszka Joanna Opozda?

Mieszkanie Joanny Opozdy jest częstym tłem dla jej influencerskiej kariery. Fani zachwycają się jednak wnętrzami (i zewnętrzami) prezentowanymi przez gwiazdę. Jak wygląda jej mieszkanie? / fot. Instagram/asiaopozda

Dariusz Opozda: chcieli mnie zabić

Głos w sprawie strzelaniny zabrał także Dariusz Opozda. Mężczyzna uważa, że wizyta w jego mieszkaniu była zbędna, ponieważ jego żona nie trzyma tam żadnych rzeczy. 

- Broniłem swojego życia, bo uważam, że ich cel był jeden – chcieli mnie zabić. Strzał oddałem, aby ich przestraszyć, aby dali mi spokój - stwierdził w rozmowie z "Faktem". Jego zdaniem winnym tej awantury jest Antek Królikowski.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: echodnia.eu, onet.pl, "Fakt"

Maria GlinkaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Doświadczenie zdobywałam w redakcjach TVN24 i Euractiv. Jestem absolwentką stosunków międzynarodowych i studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się polityką polską i zagraniczną, problemami społecznymi w ujęciu lokalnym i globalnym, literaturą i filmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: maria.glinka@goniec.pl

Podobne artykuły

Rządowe RCB wysłało pismo z ostrzeżeniem do firm, chodzi o V falę koronawirusa

Wiadomości

V fala koronawirusa przeraża rząd. Część firm dostała od RCB specjalne pismo z ostrzeżeniem

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Pandemia i podwyżki wykańczają branżę pralniczą. "Czysta pościel będzie rarytasem jak banany za czasów komuny"

Czytaj więcej >
Kaczyński

Wiadomości

Gowin: Jacek Kurski, Adam Bielan i Maciej Łopiński. To ich słucha Jarosław Kaczyński

Czytaj więcej >
Kukiz

Wiadomości

Paweł Kukiz chce zostać szefem komisji śledczej ws. Pegasusa. Inaczej nie poprze wniosku

Czytaj więcej >
Banaś

Wiadomości

PAP: Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Mariana Banasia

Czytaj więcej >
nauka zdalna

Wiadomości

Radio ZET: Nauka zdalna możliwa w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców

Czytaj więcej >