Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Awaria samolotu z Andrzejem Dudą na pokładzie. Doszło do usterki
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 13.05.2024 16:09

Awaria samolotu z Andrzejem Dudą na pokładzie. Doszło do usterki

Andrzej Duda, samolot
Fot. East News/Piotr Molecki

Awaria samolotu Andrzeja Dudy. Prezydent podczas lotu do Kataru otrzymał informację o “drobnej usterce”. Konieczny był powrót na lotnisko w Warszawie. Dalszy lot samolotem nie był możliwy.

Awaria w samolocie Andrzeja Dudy

Samolot z Andrzejem Dudą na pokładzie musiał pilnie zawrócić na terminal w Wojskowym Porcie Lotniczym w Warszawie. Ujawniono problemy techniczne, które uniemożliwiały dalszy lot.

Gdy prezydent był już na podkładzie samolotu, pasażerom przekazano, że z przyczyn technicznych muszą zmienić maszynę - przekazał Grzegorz Tkaczyk z “Faktów” TVN.

Wyprawiła synowi komunię, jest wściekła na gości. "Kilka tysięcy wyrzucone w błoto"

Samolot prezydenta wrócił na lotnisko

Awaria samolotu Andrzeja Dudy miała miejsce podczas zaplanowanej wcześniej wizyty w Katarze. Prezydent RP oraz inni pasażerowie wsiedli na pokład maszyny, ale niedługo później usłyszeli wiadomość o tym, że wykryto “drobną usterkę”.

ZOBACZ: Przepracowała w życiu tylko jeden dzień. Taką emeryturę dostaje

Dalszy lot samolotem nie był możliwy. Maszyna z Andrzejem Dudą została zawrócona na warszawskie lotnisko i prezydent musiał zamienić samolot. Nie ujawniono, jak poważna była awaria prezydenckiego samolotu ani czego dotyczyła.

Lot Andrzeja Dudy do Kataru opóźniony

Lot Andrzeja Dudy do Kataru jest opóźniony z racji wyrytej usterki samolotu. Dziennikarze Polsat News donoszą, iż pasażerowie nadal czekają na podstawienie nowej maszyny. TVN24 poinformował jednak, iż Andrzej Duda oraz reszta pasażerów została ponownie zaproszona na pokład samolotu, w którym miało dojść do usterki.

ZOBACZ: Takie wykształcenie ma Aleksander Kwaśniewski. Ogromne zaskoczenie

Witamy raz jeszcze na pokładzie. Nasi technicy uporali się z ta niewielką usterką. Przygotowujemy się do lotu - przekazał kapitan i załoga pokładowa, gdy Andrzej Duda i reszta pasażerów zajęła swoje miejsca.

Dlaczego Andrzej Duda leci do Kataru? Prezydent RP spędzi tam aż trzy dni. Głównym celem jest udział w Katarskim Forum Ekonomicznym. Niemniej dojdzie również do spotkani z Tamimem bin Hamadem al-Sanim, który jest emirem Kataru. Na liście spotkań Andrzeja Dudy znajduje się również rozmowa z Seri Anwarem bin Ibrahimem (premier Malezji).

Źródło: tvn24.pl, polsatnews.pl