Goniec.pl > Polityka > Andrzej Duda zabrał głos po spotkaniu z prezydentem Ukrainy
Patryk Przybyłowski
Patryk Przybyłowski 23.02.2022 14:28

Andrzej Duda zabrał głos po spotkaniu z prezydentem Ukrainy

z ostatniej chwili niebieskie
goniec.pl

Właśnie zakończyło się spotkanie tzw. Trójkąta Lubelskiego, czyli prezydentów Polski, Ukrainy i Litwy. Andrzej Duda wyraził głębokie przekonanie co do dalszej skutecznej współpracy i załagodzenia konfliktu na Ukrainie wywołanego przez Rosję.

Wołodymyr Zełenski, Andrzej Duda i Gitanas Nauseda spotkali się dzisiaj w Kijowie, aby opracować plan dalszych kroków, które należy podjąć w związku z rosyjską agresją na Ukrainę.

- To specyficzny moment w dziejach naszej współpracy jako prezydentów, specyficzny moment w historii Trójkąta Lubelskiego. Wierzę, że ten Trójkąt prezydenci naszych państw będą tworzyli niezależnie od tego, ile lat upłynie od dzisiejszego dnia - powiedział Andrzej Duda.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Prezydent Polski zwrócił się również bezpośrednio do Rosji. Zaapelował o deeskalację konfliktu, który coraz bardziej wpływa nie tylko na wschodnią Europę, ale całą wspólnotę europejską oraz kraje "Zachodu".

- Apelujemy do Prezydenta W. Putina, do decydentów w Rosji, aby wstrzymali się od wydania rozkazu rozpoczęcia operacji zbrojnej przeciwko Ukrainie - oznajmił Andrzej Duda.

Zakończyło się spotkanie Trójkąta Lubelskiego

- Jesteście naszymi przyjaciółmi, dziękuję za Wasze wsparcie - skomentował krótko prezydent Ukrainy. Wołodymyr Zełenski dodał również, że oczekuje kolejnych sankcji nałożonych na Rosję.

- Naszym wyborem jest pójście drogą do bycia członkiem Unii Europejskiej - stwierdził Zełenski.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Twitter, Goniec.pl