Goniec.pl
tadeusz-rydzyk-dostal-list

East News Jakub Kaminski/East News ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Andrzej Duda napisał list do Tadeusza Rydzyka. Gratuluje mu działalności

13 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej skierował specjalny list do ojca Tadeusza Rydzyka. Zakonnik w tym roku świętuje 50-lecie kapłaństwa. Andrzej Duda złożył toruńskiemu redemptoryście życzenia z tej okazji. Treść listu została odczytana podczas uroczystej mszy świętej przez szefową Kancelarii Prezydenta RP, Grażynę Ignaczak-Bandych.

50 lat temu Tadeusz Rydzyk przyjął święcenia kapłańskie i złożył wieczyste śluby zakonne. Przez 5 dekad duchowny stał się jedną z najbardziej kontrowersyjnych i wpływowych osób Kościoła. Wielu osobom nie podoba się jednak to, jak toruński redemptorysta miesza się w sprawy polityczne.

Z czasem Tadeusz Rydzyk zbudował prawdziwe imperium. Został dyrektorem Radia Maryja, założył też własną uczelnię niepubliczną. Niewielu duchownych może też się pochwalić takimi znajomościami. Na uroczystościach prowadzonych przez redemptorystę często pojawia się między innymi Zbigniew Ziobro.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Tadeusz Rydzyk przyjął święcenia pół wieku temu

W tym roku Tadeusz Rydzyk świętuje 50-lecie kapłaństwa oraz ślubów zakonnych. Ojciec redemptorysta przez ten czas zajął bardzo silną pozycję nie tylko w Kościele, ale również polityce. Co roku może liczyć na ogromne wpływy środków podchodzących z państwowych instytucji.

Stworzone przez niego Radio Maryja oraz Telewizja Trwam to także bardzo wpływowe media wśród katolików. Jednak działalność toruńskiego zakonnika budzi wiele kontrowersji. Sam redemptorysta uważa natomiast, że każdy zarzut wobec niego jest próbą uciszenia chrześcijańskich instytucji.

Facebook/Koniczynka Ocice

Nie żyje 30-letni polski piłkarz. Sylwester Cebula zmarł we własnym domu

CZYTAJ DALEJ

Z okazji 50-lecia święceń kapłan otrzymał list napisany przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Andrzej Duda wysłał Tadeuszowi Rydzykowie korespondencję, w której pogratulował mu wielu lat posługi oraz działalności.

List został odczytany podczas mszy świętej przez szefową Kancelarii Prezydenta RP Grażynę Ignaczak-Bandych. Andrzej Duda stwierdził, że „trudno wyobrazić sobie polską rzeczywistość duchową i społeczną bez ogromnego wkładu wniesionego w ostatnich dziesięcioleciach przez Ojca Dyrektora”.

Prezydent gratuluje Tadeuszowi Rydzykowi

Pisząc do Tadeusza Rydzyka, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podziękował za działalność Radia Maryja. Rozgłośnia katolicka niedługo będzie świętowała swoje 30. urodziny. Andrzej Duda zaznaczył, że jest to głos udzielony milionom Polaków, którzy reprezentują tradycyjne wartości.

Głowa państwa wyraziła podziw dla energii, jaka towarzyszy zakonnikowi mimo upływu lat. Prezydent podziękował również za pielęgnowanie pamięci o Polakach, którzy pomagali Żydom podczas II wojny światowej i dbanie o dobre imię całego narodu. Andrzej Duda przyznał też, że jest pod wrażeniem wizjonerstwa duchownego.

Na koniec prezydent wyraził nadzieję, że instytucje prowadzone przez Tadeusza Rydzyka nadal będą się sprawnie rozwijały. Warto przypomnieć, że Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II w Toruniu ma wynieść łącznie koszt ponad 144 milionów złotych.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Skandal w TVP. Słowa prowadzącej oburzyły widzów, domagają się jej zwolnienia

  • Wydano komunikat o stanie zdrowia Christiana Eriksena. Piłkarz powraca do zdrowia

  • Robert Lewandowski napisał wiadomość do Eriksena. Życzył mu powrotu do zdrowia

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >