Goniec.pl
Christian Eriksen

JONATHAN NACKSTRAND/AFP/East News

Wydano komunikat o stanie zdrowia Christiana Eriksena. Piłkarz powraca do zdrowia

13 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

W sieci właśnie pojawił się oficjalny komunikat, w którym zawarto najnowsze informacje o stanie zdrowia Christiana Eriksena, 29-letniego piłkarza, który podczas wczorajszego meczu pomiędzy Danią i Finlandią miał atak serca. Sportowiec czuje się lepiej.

Pod koniec pierwszej połowy sobotniego meczu Dania - Finlandia lider gospodarzy Christian Eriksen nagle upadł na murawę i stracił przytomność. Szybko okazało się, że stan zdrowia piłkarza jest bardzo poważny. Lekarze zmuszeni byli podjąć natychmiastową reanimację.

Christian Eriksen wraca do zdrowia

Z informacji przekazanych DBU - En Del Af Noget Større za pośrednictwem Twittera wynika, że piłkarz jest przytomny, a jego życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. Zapowiedziano, że sportowiec pozostanie w szpitalu przez kilka najbliższych dni.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Dziś rano rozmawialiśmy z Christianem Eriksenem, który przesyła pozdrowienia dla kolegów z drużyny. Jego stan jest stabilny. Pozostanie w szpitalu na dalszej obserwacji - napisano w komunikacie duńskiej federacji.

Podkreślono również, że członkowie reprezentacji Danii, którzy byli świadkami dramatycznego zdarzenia i własnymi ciałami osłaniali poszkodowanego kolegę przed oczami kibiców, będą mogli skorzystać z pomocy psychologicznej.

Nie żyje pułkownik Marian Pawełczak

Nie żyje pułkownik Marian Pawełczak

CZYTAJ DALEJ

W niezwykle trudnej sytuacji znalazła się także partnerka 29-latka Sabrina Kvist Jensen, która podczas feralnego meczu siedziała na trybunach. Gdy Christian Eriksen upadł na murawę, kobieta natychmiast pojawiła się na płycie boiska.

Zakochani spędzili razem ostatnie dziewięć lat, doczekali się syna. Do roztrzęsionej i zapłakanej kobiety natychmiastowo przystąpili pozostali liderzy reprezentacji Danii - bramkarz Kasper Schmeichel oraz obrońca Simon Kjaer.

Od wczoraj dziennikarze i fani zastanawiają się, co mogło być przyczyną ataku serca u tak młodego gracza. Na ten temat wypowiedziało się wielu wybitnych ekspertów, którzy rozwiali wątpliwości.

Profesor Artur Mamcarz, ekspert medyczny Polskiego Komitetu Olimpijskiego ds. kardiologii, odniósł się do sytuacji duńskiego sportowca, zaznaczając, że nie wszystkie problemy kardiologiczne są wykrywane w rutynowym badaniu.

- Są problemy kardiologiczne, których nie wykrywa się w rutynowych badaniach, nawet u zawodowych sportowców. Nie jest tak, że sportowców traktuje się jako ludzi wysoko zagrożonych kardiologiczne. Przegląd medyczny u nich nie jest zatem głęboki, zwłaszcza kiedy nie występują żadne objawy - rozwiał wątpliwości.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Wirtualna Polska

Irmina Jach

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Andrzej Duda

Wiadomości

Wpadka Andrzeja Dudy w Świnoujściu. Zapomniał o ważnej rzeczy

Czytaj więcej >

Wiadomości

Sejm przyjął ustawę ws. rekompensaty dla podmiotów gospodarczych w związku ze stanem wyjątkowym przy granicy z Białorusią

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

Mateusz Morawiecki założył podcast. Będzie przekazywał "informacje polityczne z pierwszej ręki"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Alfred Miodowicz, uczestnik obrad Okrągłego Stołu

Czytaj więcej >
ulewa

Wiadomości

Małopolska: Ulewa nad Nowym Sączem. Zalane posesje, drogi i magazyn szpitala

Czytaj więcej >
koronawirus

Wiadomości

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: "To początek czwartej fali, która potrwa przynajmniej dwa miesiące"

Czytaj więcej >