Goniec.pl
[II-51]

JONATHAN NACKSTRAND/AFP/East News

Wydano komunikat o stanie zdrowia Christiana Eriksena. Piłkarz powraca do zdrowia

13 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

W sieci właśnie pojawił się oficjalny komunikat, w którym zawarto najnowsze informacje o stanie zdrowia Christiana Eriksena, 29-letniego piłkarza, który podczas wczorajszego meczu pomiędzy Danią i Finlandią miał atak serca. Sportowiec czuje się lepiej.

Pod koniec pierwszej połowy sobotniego meczu Dania - Finlandia lider gospodarzy Christian Eriksen nagle upadł na murawę i stracił przytomność. Szybko okazało się, że stan zdrowia piłkarza jest bardzo poważny. Lekarze zmuszeni byli podjąć natychmiastową reanimację.

Christian Eriksen wraca do zdrowia

Z informacji przekazanych DBU - En Del Af Noget Større za pośrednictwem Twittera wynika, że piłkarz jest przytomny, a jego życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. Zapowiedziano, że sportowiec pozostanie w szpitalu przez kilka najbliższych dni.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Dziś rano rozmawialiśmy z Christianem Eriksenem, który przesyła pozdrowienia dla kolegów z drużyny. Jego stan jest stabilny. Pozostanie w szpitalu na dalszej obserwacji - napisano w komunikacie duńskiej federacji.

Podkreślono również, że członkowie reprezentacji Danii, którzy byli świadkami dramatycznego zdarzenia i własnymi ciałami osłaniali poszkodowanego kolegę przed oczami kibiców, będą mogli skorzystać z pomocy psychologicznej.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle

Nie żyje pułkownik Marian Pawełczak

CZYTAJ DALEJ

W niezwykle trudnej sytuacji znalazła się także partnerka 29-latka Sabrina Kvist Jensen, która podczas feralnego meczu siedziała na trybunach. Gdy Christian Eriksen upadł na murawę, kobieta natychmiast pojawiła się na płycie boiska.

Zakochani spędzili razem ostatnie dziewięć lat, doczekali się syna. Do roztrzęsionej i zapłakanej kobiety natychmiastowo przystąpili pozostali liderzy reprezentacji Danii - bramkarz Kasper Schmeichel oraz obrońca Simon Kjaer.

Od wczoraj dziennikarze i fani zastanawiają się, co mogło być przyczyną ataku serca u tak młodego gracza. Na ten temat wypowiedziało się wielu wybitnych ekspertów, którzy rozwiali wątpliwości.

Profesor Artur Mamcarz, ekspert medyczny Polskiego Komitetu Olimpijskiego ds. kardiologii, odniósł się do sytuacji duńskiego sportowca, zaznaczając, że nie wszystkie problemy kardiologiczne są wykrywane w rutynowym badaniu.

- Są problemy kardiologiczne, których nie wykrywa się w rutynowych badaniach, nawet u zawodowych sportowców. Nie jest tak, że sportowców traktuje się jako ludzi wysoko zagrożonych kardiologiczne. Przegląd medyczny u nich nie jest zatem głęboki, zwłaszcza kiedy nie występują żadne objawy - rozwiał wątpliwości.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Wirtualna Polska

Irmina JachAutor

Wydawca portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Ząbki. Autobus zderzył się z ciężarówką. Nie żyje co najmniej jedna osoba, osiem jest ciężko rannych

Czytaj więcej >
Rosjanie ostrzelali centrum handlowe w środkowej Ukrainie

Wiadomości

Rosjanie zaatakowali centrum handlowe, wewnątrz nawet 1000 osób. "Nie sposób nawet pomyśleć, ile jest ofiar"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wizyta Kaczyńskiego w Inowrocławiu. Po spotkaniu policja użyła gazu łzawiącego wobec pokojowo zachowujących się protestujących

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dodatkowe pieniądze dla rodziców uczniów. Od 1 lipca można składać wnioski, im szybciej tym lepiej

Czytaj więcej >

Wiadomości

Minister Czarnek zdradził jak będzie wyglądała nauka po wakacjach. "To nasz priorytet"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pożar w TVP, Jacek Kurski ma problem. Na miejscu 14 zastępów straży pożarnej

Czytaj więcej >