Goniec.pl
Nie żyje dyrektor związany z Gazpromem, Andriej Krukowski

Alexander Zemlianichenko Jr/Xinhua News/East News

Andriej Krukowski nie żyje, zginął w wypadku. Czarna seria wśród oligarchów Gazpromu trwa

3 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Czarna seria podejrzanych śmierci wysoko postawionych menadżerów z Gazpromu. Nie żyje Andriej Krukowski, zginął tragicznie - podała agencja informacyjna TASS. Oligarcha zginął w Kraju Krasnodarskim w czasie wędrówki po górach. Miał spaść z klifu.

Obrażenia po wypadku w Soczi okazały się zbyt poważne i agencja informacyjna TASS przekazała, że Andriej Krukowski zmarł. Wstępne oficjalne ustalenia wskazują, że doszło do nieszczęśliwego wypadku, jednak śledczy mają mimo wszystko zbadać sprawę.

Władimir Putin chce wykorzystać Naddniestrze a potem zaatakować Mołdawię?

The Times: Władimir Putin wykorzysta Naddniestrze, a później zaatakuje Mołdawię. "Kreml już podjął decyzję"

CZYTAJ DALEJ

Odejście Andrieja Krukowskiego jest już trzecią śmiercią osoby związanej z najwyższym szczeblem kierowniczym Gazpromu. Okoliczności po raz kolejny splatają się w wyjątkowo niepokojący schemat znany z wcześniejszych przypadków.

Kolejna śmierć w Gazpromie, nie żyje Andriej Krukowski

- Dyrektor generalny należącego do Gazpromu kurortu Andriej Krukowski zmarł w Soczi, na terytorium Kraju Krasnodarskiego - podała agencja informacyjna TASS.

Andriej Krukowski miał zaledwie 37 lat. Śmierć właściciela luksusowego kurortu Krasnaja Polana nie była związana z jego problemami zdrowotnymi. Oficjalna wersja wydarzeń wskazuje, że doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Andriej Krukowski miał spaść z klifu w czasie swojej górskiej wędrówki. Oligarcha związany z Gazpromem schodził do twierdzy Aczipsinskoj i to właśnie wtedy miało dojść do niespodziewanego wypadku, który ostatecznie zakończył się śmiercią.

Kochał góry i zginął w górach

Służba prasowa uzdrowiska potwierdziła informacje dotyczące śmierci Andrieja Krukowskiego, najwyższego kierownika państwowego przedsiębiorstwa. Zmarły tragicznie oligarcha kierował kurortem w Soczi od 2019 r.

Minister Moskwa poleciała do Brukseli, chce wprowadzenia nowego podatku

Kolejne sankcje i płatność za gaz w rublach. Minister Moskwa chce nowego podatku

CZYTAJ DALEJ

- Kochał góry i odnalazł w nich spokój - przekazała agencja TASS, powołując się na swoje źródło. Andriej Krukowski nie zginął na miejscu wypadku. Po spadnięciu z klifu oligarcha związany z Gazpromem przewieziony został do szpitala. Mimo wysiłku lekarzy 37-latka nie dało się uratować, obrażenia po wypadku okazały się zbyt poważne i Andriej Krukowski zmarł w niedzielę.

Agencja TASS podkreśla, że okoliczności śmiertelnego wypadku w kraju Krasnodarskim badać będą teraz śledczy. Zaplanowana została już sekcja zwłok Andrieja Krukowskiego.

Czarna seria w Gazpromie

Śmierć Andrieja Krukowskiego nie jest pierwszym tragicznym wypadkiem wśród wysoko postawionych pracowników Gazpromu. Niedzielna śmierć dyrektora generalnego należącego do Gazpromu kurortu to już trzeci taki przypadek.

Odejście menadżera Gazpromu poprzedziło "samobójstwo" Władisława Awajewa. Były wiceprezes Gazprombanku został znaleziony w kwietniu w Moskwie w swoim mieszkaniu obok ciał córki i żony. Służby oświadczyły, iż oligarcha najpierw zastrzelił żonę, potem córkę, a na koniec siebie.

Mniej więcej w tym samym czasie w Hiszpanii odnaleziono ciało Siergieja Protosenii i jego najbliższych: żony i córki. Hiszpańska policja ujawniła ich zwłoki w wynajętym przez milionera domu w Lloret de Mar.

Władimir Putin przed laty mówił o sobie

Tajemnice Putina wyszły na jaw. Jego słowa nie pozostawiają wątpliwości, niewiele osób wiedziało

- Można mnie uznać za udany produkt patriotycznego wychowania człowieka radzieckiego - mówił przed laty Władimira Putin. Archiwalne wypowiedzi prezydenta Rosji na swój własny temat rzucają światło nie tylko na pełną sukcesów zaskakującą karierę byłego agenta FSB, ale również na jego postawę jako polityka i agresora.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: PAP, TASS

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Brakuje leków w aptekach, lekarze mają ograniczać ilość recept

Wiadomości

Dramat polskich seniorów, nie mają pieniędzy na leczenie. Farmaceuci ujawniają

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

Morawiecki wycofał się z obietnicy dla piłkarzy. Ekspert: "To postępująca erozja"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Władimir Putin: wojna w Ukrainie może być "długotrwałym procesem"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Białystok: Zaginął emerytowany ksiądz Jan Toczko

Czytaj więcej >

Wiadomości

Jest decyzja RPP ws. stóp procentowych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Władimir Putin: "Nie zwariowaliśmy. Jesteśmy w pełni świadomi, czym jest broń nuklearna"

Czytaj więcej >