Goniec.pl
Kremlin.ru

kremlin.ru

Alarm lotniczy w całej Ukrainie. Wybuchy słychać w obwodzie lwowskim i kijowskim

17 Listopada 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Alarm lotniczy w całej Ukrainie. Rosjanie ponownie skierowali rakiety na Kijów i zachodnią część kraju. Pociski nie ominęły Kijowa. Ukraińskie media przekazują wiadomości na temat wybuchów w obwodzie kijowskim. Pierwsze doniesienia wskazują, że eksplozje odnotowano także w obwodzie lwowskim, który znajduje się w niedalekiej odległości od granicy z naszym krajem.

Alarm lotniczy objął w czwartek rano całą Ukrainę. Wyjątkiem jest jedynie okupowany przez Rosjan Krym. Niepokojąca jest wiadomość, że pociski spaść miały blisko polskiej granicy. Czy incydent ze wsi Przewodów może się powtórzyć?

Ukraina zmieniła narracje na temat pocisku ze wsi Przewodów

Przewodów. Ukraina zmieniła zdanie na temat pocisku. Siły Powietrzne wydały komunikat

CZYTAJ DALEJ

Powodem ogłoszenia alarmu lotniczego na terenie całego kraju jest fakt, że po wtorkowym zmasowanym ostrzale, Rosjanie ponownie wystrzelili rakiety w kierunku Ukrainy. Tym razem zachodnia część kraju także znalazła się na celowniku armii Władimira Putina.

Alarm lotniczy w Ukrainie: rakiety spadały kilkadziesiąt kilometrów od polskiej granicy

Alarm lotniczy w Ukrainie od początku wojny ogłaszany był już niezliczoną ilość razy, jednak czwartkowe doniesienia pokazują, że Rosjanie nieustannie prowokują i nie cofną się przed niczym. Rakiety ponownie spadły na zachodnią część kraju niedaleko granicy z Polską. Mowa o odległości mniejszej niż 100 km.

Ukraińskie media monitorujące sytuację na wojnie przekazały wiadomość, że wybuchy odnotowano w obwodzie kijowskim. Nie przekazano informacji, czy pociski skierowane zostały bezpośrednio w Kijów.

Alarm lotniczy w Ukrainie objął także Lwów, który znajduje się około 70 km od granicy z Polską. Ukraińskie media informują, że docierają do pierwszych relacji wskazujących na silne odgłosy wybuchów w obwodzie lwowskim.

Wiadomość o ataku rakietowym na zachodnim terenie kraju niedaleko polskiej granicy to kolejny znak, że Rosja może chcieć wykorzystać wtorkową eksplozję pocisku we wsi Przewodów. Ryzyko błędu i ostrzału polskiego terytorium jest wysokie w związku, iż wybuchy miały być słyszane w odległości około 70 km od granicy z Polską.

Alarm lotniczy w Ukrainie: jest wyjątek

Czwartkowy alarm lotniczy objął cały kraj. Jedynym wyjątkiem jest nielegalnie okupowany przez Rosjan Krym. Niemniej wiadomości o wybuchach nie ominęły także wschodnich terenów Ukrainy.

Joe Biden nie zgadza się z Wołodomyrem Zełenskim ws. rakiety ze wsi Przewodów

Przewodów. Joe Biden zareagował na słowa Zełenskiego ws. eksplozji w Polsce

CZYTAJ DALEJ

Media ukraińskie podają, że eksplozje odnotowano także z obwodu czerskiego oraz obwodu połtawskiego. Są wstępne wiadomości na temat tego, skąd nadlatują pociski.

Rakiety nie lecą z Rosji

Nieoficjalne ustalenia ukraińskich mediów wskazują, że armia Władimira Putina nie wystrzeliwuje rakiet z ziemi Federacji Rosyjskiej. Niepotwierdzone doniesienia wskazują, że pociski nadlatują z Morza Kaspijskiego.

Dodatkowo nieoficjalne wiadomości związane z alarmem lotniczym w Ukrainie wskazują, że Białoruś wsparła Władimira Putina. Z białoruskiego lotniska miał wystartować rosyjski myśliwiec MiG-31. Samolot ten może przenosić rakiety hiperdźwiękowe Kinżał. Ich zasięg to nawet 2000 km.

"Incydenty" na granicy z Polską. Ujawniono kolejne kroki Putina, nasz kraj odgrywa kluczową rolę

Znany łotewski profesor Andris Spruds przekazał, że prawdopodobieństwo rosyjskiego ataku na jakiegokolwiek członka NATO w trakcie najbliższych miesięcy jest niezwykle niskie. Nie wyklucza on jednak licznych incydentów na granicach, np. na granicy polsko-ukraińskiej. W jego opinii dołączenie Szwecji i Finlandii do NATO przyczyniło się do wzmocnienia bezpieczeństwa w regionie.

Zobacz galerię >

Źródło: radiozet.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Dolnośląskie: Marznąca mżawki sparaliżowała ruch. Na drogach powalone drzewa i szklanka

Wiadomości

Dolnośląskie: Marznąca mżawka sparaliżowała ruch. Na drogach i torach powalone drzewa oraz szklanka

Czytaj więcej >
Dziennikarze "Super Experssu" przypomnieli post, który Jerzy Owsiak wrzucił w mediach społecznościowych w 2019 r. dotyczący jego zarobków (Michal Zebrowski/East News).

Wiadomości

Zarobki Jerzego Owsiaka. Oto pensja szefa WOŚP

Czytaj więcej >
WHO opublikowała listę leków na wypadek kryzysu nuklearnego i skażenia radiologicznego

Wiadomości

WHO opublikowała listę leków na wypadek kryzysu nuklearnego i skażenia radiologicznego

Czytaj więcej >
Wypadek, słup elektryczny, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach

Wiadomości

Łódzkie: Tragiczny wypadek pod Skierniewicami, auto zderzyło się ze słupem elektrycznym

Czytaj więcej >
29-latek zmarł po interwencji policji. Opublikowano nagranie

Wiadomości

29-latek zmarł po interwencji policji. Opublikowano nagranie

Czytaj więcej >
IMGW ostrzega przed niebezpieczną gołoledzią (Flickr/ facebook.com/DorotaOstrowskaFoto).

Wiadomości

Niebezpieczna pogoda w weekend. IMGW ostrzega przed śliskimi drogami

Czytaj więcej >