Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Agata Duda i Olena Zełenska współpracują. Pierwsza dama Ukrainy pokazała nagranie
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 12.03.2022 19:28

Agata Duda i Olena Zełenska współpracują. Pierwsza dama Ukrainy pokazała nagranie

agata duda olena zełenska ukraina wojna w ukrainie
Instagram/olenazelenska_official

Agata Duda i Olena Zełenska pokazały, jak ściśle współpracują. Pierwsza dama Ukrainy zamieściła 2-minutowe nagranie, na którym żona prezydenta Polski mówiła o tym, co dzieje się w Ukrainie w kontekście dzieci.

Duda przekazała wiadomość przede wszystkim dla rosyjskich kobiet - żon i matek - by poruszyć ich sumienia. Chciała dokładnie opowiedzieć o tym, co spotyka ukraińskie dzieci i zakończyć te straszliwe działania.

Agata Duda i Olena Zełenska ściśle współpracują. Pierwsza dama Ukrainy opublikowała nagranie

Agata Duda i Olena Zełenska, podobnie jak ich mężowie, pozostają w stałym kontakcie i ściśle współpracują w kontekście tego, co dzieje w Ukrainie. Przede wszystkim skupiają się na dramacie najmłodszych uczestników wojny.

Na instagramowym profilu Oleny Zełenskiej nieoczekiwanie pojawił się post, w którym wystąpiła Agata Duda. Wpis był transkrypcją jej wypowiedzi z krótkiego, 2-minutowego wideo.

- Droga Ołeno - zaczęła Agata Duda. - Rosyjska napaść na Ukrainę to wielki szok dla każdego, komu bliskie są prawa człowieka i pragnienie wolności. Szczególnym bólem napawa nas wszystkich tragedia dzieci - zabitych, rannych, pozbawionych dachu nad głową, osieroconych, zmuszonych do opuszczenia swoich domów.

- Dlatego gorąco popieram pani apel o to, aby ludzie dobrej woli na całym świecie, w tym szczególnie kobiety, włączyły się dzisiaj w pokojową walkę o prawdę. Cały świat powinien poznać prawdę o tragedii, która rozgrywa się teraz na Ukrainie - kontynuowała pierwsza dama.

Podkreśliła, że tę prawdę powinny poznać również rosyjskie kobiety - żony i matki. Dodała, że dramat ukraińskich dzieci powinien zakończyć się natychmiast.

Agata Duda powiedziała również, że już ponad milion uchodźców z terenów Ukrainy schroniło się w Polsce. Przekonywała też, że większość z nich ma zapewnioną konieczną pomoc. Opowiedziała również o wolontariackich działaniach Polaków względem przyjezdnych.

- Wielką troską otaczamy małych pacjentów ukraińskich szpitali. Może być pani pewna, że mają u nas zapewnioną dobrą opiekę medyczną. Przybywające do nas dzieci i matki są razem, a ich najpilniejsze potrzeby są zaspokajane - zapewniała Agata Duda, zwracając się do Oleny Zełenskiej.

- Wszyscy chcemy, aby koszmar tej wojny wreszcie się skończył - mówiła Agata Duda i dodała, że Polacy solidaryzują się z Ukraińcami, którzy walczą o lepszą przyszłość. Stwierdziła, że wierzy w nadejście pokoju, że dobro oraz wolność zwyciężą i zniknie strach.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl