Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Duży wzrost zakażeń koronawirusem. Adam Niedzielski zdradził plany rządu
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 15.09.2022 14:49

Duży wzrost zakażeń koronawirusem. Adam Niedzielski zdradził plany rządu

adam niedzielski
Piotr Molecki/East News

Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej ujawnił, że liczba zakażeń koronawirusem znów się zwiększa. Sytuacja ponownie zaczyna być groźna w szczególności dla szkół i osób starszych. Minister ogłosił nowe propozycje rządu.

Wiadomo już, że typowe restrykcje raczej nie wrócą do łask, chyba że ponownie miałaby nas zaatakować choroba umieszczająca dużą grupę ludności w szpitalach i czynić je przepełnionymi. Wydaje się, że o ile nowe wariacje koronawirusa nie są już tak szkodliwe jak pierwsze, o tyle wciąż mogą czynić spustoszenie w niektórych organizmach.

Adam Niedzielski ujawnił przykrą prawdę. Zakażenia koronawirusem rosną, zdradził plany rządu

- Ostatnie dobowe wzrosty zakażeń to wynik powakacyjnego powrotu do aktywności społecznej, w tym do szkół - pisał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski, twierdząc jednak, że nie mamy do czynienia z nową falą.

Zwołał konferencję prasową, podczas której poinformował o zwiększającej się liczbie zakażeń oraz planach rządu na najbliższe miesiące w związku z koronawirusem.

Na szczęście, rosnąca liczba zakażeń nie wpływa w żadnym stopniu na większą liczbę hospitalizacji, co jest dobrą wiadomością dla szpitali.

- Jeśli chodzi o pacjentów pod respiratorami, to w zasadzie od ponad miesiąca mamy bardzo stabilną sytuację. Ok. 40-kilku pacjentów w tym najcięższym stanie - przekazał minister.

Przewidziano również konkretne działania mające zapobiec całkowicie możliwemu wybuchowi kolejnej pandemii, która w takim stopniu obciążyłaby placówki zdrowia. Rząd zapowiedział, że dla wszystkich osób powyżej 12. roku życia są już dostępne szczepionki - druga dawka przypominająca.

- Dotychczas wystawiliśmy ok. 5 mln e-skierowań na drugą dawkę przypominającą przeciw COVID-19. W nocy z 15 na 16 września wystawimy kolejnych 5,8 mln e-skierowań - mówił.

- Szczepienie drugą dawką przypominającą będziemy robili nowym preparatem, który jest ukierunkowany na Omikron w wersji BA.1 - dodał. To oznacza, że nowe szczepionki będą przede wszystkim skierowane na działania mające chronić przed najnowszym wariantem.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl