Goniec.pl
Mateusz Morawiecki przekazał ważne informacje

Facebook.com/MorawieckiPL

Mateusz Morawiecki podjął decyzję ws. szpitali tymczasowych

31 Marca 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Mateusz Morawiecki ma za sobą wizytę na Dolnym Śląsku, gdzie odwiedził szpital tymczasowy we Wrocławiu. Szef rządu poinformował Polaków o najnowszych ustaleniach w sprawie funkcjonowania placówek tymczasowych. Pacjentów czekają spore

Premier podkreślił, że szpitale tymczasowe „to ostatnia linia obrony przed COVID-19”. Jednocześnie Mateusz Morawiecki przekazał, że placówki stanowią ważną podstawę Narodowego Programu Szczepień i zapowiedział, co stanie się z nimi po okresie walki z tzw. trzecią falą pandemii koronawirusa.

Mateusz Morawiecki odwiedził szpital tymczasowy we Wrocławiu

Na Dolnym Śląsku premier Morawiecki spotkał się z dyrektorami lokalnych jednostek medycznych. Wraz z nimi szef rządu dyskutował o roli szpitali tymczasowych w walce z pandemią koronawirusa oraz o dalszych losach tych placówek, gdy zagrożenie epidemiczne zniknie.

- Sieć szpitali tymczasowych to ostatnia linia obrony przed COVID-19, ale dzisiaj także pierwsza linia szczepień - podkreślił Mateusz Morawiecki we wpisie na swoim Facebooku.

Na Facebooku Mateusz Morawiecki podziękował personelowi medycznemu, który na co dzień walczy z pandemią COVID-19, a także jednocześnie dba o innych pacjentów, za zaangażowanie i poświęcenie. Szczególne słowa uznania szef rządu skierował do medyków z Dolnego Śląska i władz tamtejszych szpitali, działających pod przewodnictwem wojewody dolnośląskiego, Jarosława Obremskiego.

Premier zapowiedział również, że po trzeciej fali pandemii część szpitali tymczasowych zostanie przekształcona w placówki rehabilitacji dla pacjentów pocovidowych. W Polsce od początku pandemii potwierdzono ponad 1,85 mln przypadków ozdrowienia po zakażeniu wirusem SARS-COV-2, jednak wiele osób wciąż zmaga się z powikłaniami po chorobie.

- Coraz częściej pada także pytanie o ich rolę w momencie, gdy dzięki procesowi szczepień, zwalczymy trzecią falę koronawirusa. Część szpitali tymczasowych będziemy chcieli przekształcić w szpitale rehabilitacji pocovidowej. Dla wielu pacjentów taka rehabilitacja jest niezbędna - zapowiedział szef rządu.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że czas obecnie trwającej trzeciej fali pandemii koronawirusa to wyjątkowo trudny moment dla polskiej służby zdrowia. Premier zaapelował do Polaków o współpracę i odpowiedzialność.

W środę 31 marca br. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 32.874 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie naszego kraju. Ponad 6 tysięcy z nich pochodzi z terenu województwa śląskiego. Niemal 5 tys. chorych przybyło na Mazowszu, a nieco ponad 3,5 w województwie wielkopolskim.

Od początku pandemii koronawirusa na terenie Polski potwierdzono 2 321 717 przypadków zakażenia COVID-19, a 53 045 chorych zmarło. Na świecie łączna liczba chorych przekroczyła już 128 mln osób, a w wyniku zakażenia wirusem SARS-COV-2 śmierć poniosło ponad 2,81 mln chorych.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat ws. przemieszczania się w Wielkanoc

  • Przedsiębiorcy szykują akcję na dużą skalę. Zacznie się 10 kwietnia

  • Nie żyje Władysław Jeżewski

Źródło: Interia/Facebook

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >