Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > 70-latka urodziła bliźnięta. Trzy lata wcześniej została matką po raz pierwszy
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 01.12.2023 19:40

70-latka urodziła bliźnięta. Trzy lata wcześniej została matką po raz pierwszy

dziecko inkubator pielęgniarka
Facebook.com/Women's Hospital International and Fertility Centre

Niecodzienne narodziny bliźniaków. Szczęśliwa mama, która skorzystała z metody in-vitro, urodziła dzieci w wieku 70 lat. Kobieta zapisała się na kartach historii jako jedna z najstarszych matek na świecie. Lekarz zadowolony jest z wyniku całej akcji porodowej, jednak świeżo upieczona matka ujawniła gorzką stronę ciąży mnogiej.

70-latka urodziła bliźnięta

Narodziny dziecka to w większości przypadków wielka radość dla rodziców, a kiedy ciąża pojawia się w późnym wieku, tym bardziej ciszy szczęśliwe rozwiązanie. O narodzinach bliźniaków z Ugandy mówi obecnie cały świat.

Matką bliźniaków została Safina Namukwaya. Matka dziewczynki i chłopca ma 70 lat i została jedną z najstarszych kobiet, które urodziły dzieci. Wszystko stało się w Kmapali, stolicy Ugandy. Ciąża nie była przypadkowa.

Emeryci mają powody do zadowolenia. Prezent od ZUS jeszcze przed świętami

To jedna z najstarszych matek na świecie

70-letnia matka urodziła bliźnięta w Women's Hospital International and Fertility Centre (WHI&FC). Ciąża to wynik zabiegu in-vitro. - Osiągnęliśmy coś niezwykłego - urodziliśmy bliźnięta najstarszej matce w Afryce w wieku 70 lat! - czytamy w specjalnym poście na profilu szpitala, gdzie na świat przyszły dzieci.

ZOBACZ: Tragiczny finał urodzin 7-letniej dziewczynki. Zginęła przez podarowany balon

Dziewczynka i chłopiec urodzili się w 31. tygodniu ciąży. Zazwyczaj ciąża trwa około 40 tygodni, a więc dzieci potrzebują opieki lekarskiej. Bliźnięta po narodzinach poprzez cesarskie cięcie od razu trafiły do inkubatorów. 70-letnia matka zabrała głos, wyznała, że od dawna marzyła o dzieciach. Nie zabrakło jednak gorzkiego momentu w tej pełnej radości opowieści.

Wioska świętuje, ale 70-latka została samotną matką

Dr Edward Tamale Sali z WHI&FC nie ukrywa radości z porodu 70-letniej matki. - Wioska świętuje cud - przekazał szpital. Zobrazował to nagraniem z wioski, gdzie mieszka Safina Namukwaya. - W naszej kulturze, gdzie ból bezdzietności jest głęboko odczuwalny, sukces Safiny jest światełkiem nadziei - dodała placówka, gdzie na świat przyszły bliźnięta.

ZOBACZ: Ciężarna poszła do spowiedzi. Od księdza usłyszała oburzające słowa

Sama 70-letnia matka wyznała, że od dawna chciała mieć dzieci, ale zmagała się z bezdzietnością. - Opiekowałam się cudzymi dziećmi i widziałam, jak dorastają i zostawiają mnie samą. Zastanawiałam się, kto się mną zaopiekuje, gdy się zestarzeję - wyjaśniała kobieta. 70-latka dodała, że została porzucona przez partnera kiedy ten dowiedział się, że jego ukochana urodzi bliźniaki.

Źródło: polsatnews.pl