Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Emeryt potrącił na pasach dziecko. Dziewczynka trafiła do szpitala
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 24.11.2023 09:25

Emeryt potrącił na pasach dziecko. Dziewczynka trafiła do szpitala

policjant karetki pogotowia
(zdj. ilustracyjne) policja.pl

Groźny wypadek z udziałem dziecka na Mazowszu. Emeryt siedzący za kierownicą nie zwrócił uwagę na 9-latkę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Na miejsce natychmiast wezwano pogotowie, dziewczynka trafiła do szpitala. Policja opublikowała specjalny apel.

Dziewczynka przechodziła przez pasy, wjechał w nią emeryt

Wypadek z udziałem dziecka w miejscowości Ostrów Mazowiecka na Mazowszu mógł zakończyć się wyjątkowo tragicznie. Około południa w środę 22 listopada policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu na pasach.

Poszkodowana osoba miała zaledwie 9 lat. W przypadku wypadków z udziałem dzieci kluczowy jest czas, więc na miejsce natychmiast wysłano karetkę pogotowia. Po dojeździe na miejsce policjanci oprócz rannej dziewczynki znaleźli również emeryta. Nie był to jednak dziadek dziecka.

Niecodzienne zakończenie "Faktów" TVN. Piotr Kraśko nagle zawiesił głos, potem zapadła cisza

Dziecko trafiło do szpitala

Do potrącenia 9-letniej dziewczynki doszło na przejściu dla pieszych zlokalizowanym na ulicy Widnichowskiej. Policjanci opublikowali specjalny komunikat i ujawnili w nim okoliczności całego zdarzenia.

ZOBACZ: Policjanci zakuli seniorkę w kajdanki. Powód zaskakuje

- Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego i ustalili, że trzeźwy 86-latek z powiatu ostrowskiego kierując volkswagenem, potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 9-letnią dziewczynkę - przekazała asp. Marzena Laczkowska z KPP w Ostrowi Mazowieckiej. W jakim stanie było potrącone dziecko?

Policja zaapelowała o ostrożna jazdę

Policja nie ujawniła szczegółów na temat stanu zdrowia dziecka potrąconego przez emeryta. Niemniej wskazano, iż 9-latka została przetransportowana do szpitala w Warszawie. Lekarze wykonali niezbędne badania, aby wykluczyć obrażenia wewnętrzne, które mogą stanowić realne zagrożenia dla zdrowia, a nawet życia.

ZOBACZ: Awantura i bójka dwóch klientek w sklepie. Zaczęły okładać się papierem do pakowania prezentów

Na miejscu zabezpieczono ślady wypadku. Pomogą one w dokładnym ustalenia tego, jak doszło do potrącenia dziecka przez emeryta. Jednocześnie policjanci zwrócili się z apelem do kierowców wsiadających do samochodów. Wskazano, iż kluczowe jest zachowanie ostrożności na jezdni, w szczególności w pobliżu przejść dla pieszych.

- Obecnie warunki drogowe ulegają pogorszeniu z uwagi na występujące opady śniegu przechodzącego w deszcz, z tego powodu nawierzchnia jezdni jest śliska i droga hamowania znacząco wydłuża się, dlatego pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze - dodała asp. Marzena Laczkowska.

Źródło: policja