Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ojciec wiózł dzieci, gdy doszło do tragedii. Nie żyje 10-letni chłopiec
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 27.11.2023 17:53

Ojciec wiózł dzieci, gdy doszło do tragedii. Nie żyje 10-letni chłopiec

policja radiowóz
(zdj. ilustracyjne) policja.pl

Tragiczny wypadek w Wielkopolsce. Zderzenie dwóch aut zakończyło się 4 rannymi osobami, a wśród nich były dzieci. Lekarze walczyli o życie 10-latka siedzącego w jednym z samochodów. Obrażenia okazały się zbyt poważne i szpital poinformował o śmierci dziecka. Co wiemy na temat okoliczności zdarzenia?

Tragiczny wypadek w Wielkopolsce

Wielkopolska. W sobotę 25 listopada na drodze między miejscowościami Pawłowice i Nowa Wieś zderzyły się dwa samochody. W jednym z nich podróżowała 40-letnia kobieta. W drugim natomiast za kierownicą siedział 40-letni mężczyzna. Na tylnej kanapie siedziały również dzieci.

Lokalne media podają, iż siła zderzenia obu samochodów była tak silna, iż strażacy nie byli w stanie wydobyć kierowców z wraków samodzielnie. Konieczne było sięgnięcie po specjalne narzędzia hydrauliczne. Kluczowe było jednak udzielenie pomocy poszkodowanym chłopcom.

Prezydent powołał tymczasowy rząd Mateusza Morawieckiego. Są spore zaskoczenia

Dzieci trafiły do szpitala, 10-latek zmarł

- Audi kierowała 40-letnia kobieta. Oplem vectrą z kolei 40-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Mężczyzna podróżował z dwójką swoich synów w wieku pięciu i dziesięciu lat. Wszyscy uczestnicy zdarzenia trafili do szpitala - przekazała asp. szt. Monika Żymełka, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Lesznie w rozmowie z portalem interia.pl.

ZOBACZ: Tragedia na weselu. Pan młody zabił żonę i trzy inne osoby

Stan dzieci był poważny. Ostatecznie ze szpitala w Gostyniu przetransportowano je do placówki w Poznaniu. Lekarze walczyli o życie obu chłopców, jednak obrażenia 10-latka okazały się śmiertelne. - Otrzymaliśmy tragiczną informację ze szpitala w Poznaniu, że 10-letni chłopiec zmarł na skutek odniesionych obrażeń - przekazała policjantka.

Chłopcy mieli zostać wyrzuceni z samochodu przez siłę zderzenia

Okoliczności śmiertelnego wypadku z udziałem dziecka w Wielkopolsce znalazły się pod lupą śledczych. Po udzieleniu pomocy poszkodowanym policjanci zaczęli zabezpieczać dowody na miejscu zdarzenia. Chociaż nie są znane nawet wstępne przyczyny zderzenia dwóch samochodów, to lokalne media dotarły do wiadomości na temat okoliczności znalezienia dzieci.

ZOBACZ: Nie żyje znany polski pisarz. Miał zaledwie 66 lat

Chłopcy jadący na tylnej kanapie mieli zostać siłą zderzenia wyrwani z samochodu. Portal gostynska.pl poinformował, iż jadące w foteliku dzieci zostały znalezione poza autem. 10-latek, który zmarł w szpitalu, był w momencie dotarcia do niego ratowników nieprzytomny.

Źródło: interia.pl, gostynska.pl