Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragiczny wypadek na autostradzie A4. Kierowca zasłabł za kierownicą
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 12.04.2024 18:10

Tragiczny wypadek na autostradzie A4. Kierowca zasłabł za kierownicą

lpr
fot. Policja Śląska

Do tragicznego wypadku doszło w piątek 12 kwietnia na odcinku autostrady A4 w Chorzowie (woj. śląskie). Kierowca pojazdu ciężarowego uderzył w barierę oddzielającą pasy ruchu. Jak informuje policja, mężczyzna prawdopodobnie zasłabł za kierownicą. 

Tragiczny wypadek na autostradzie A4

Do wypadku doszło w piątek 12 kwietnia po godzinie 13.00 na 333 kilometrze autostrady A4 w Chorzowie. Na trasie w kierunku Katowic ciężarówka zjechała z drogi i uderzyła w barierę.

Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący pojazdem ciężarowym marki Volvo najprawdopodobniej zasłabł i wjechał w barierę oddzielającą pasy ruchu - informuje Policja Śląska.

Czołowe zderzenie na DK55. Ranne trzy osoby, w tym małe dziecko

Tragiczny wypadek na A4. Kierowca nie żyje

Służby, które pojawiły się na miejscu zdarzenia, natychmiast przystąpiły do reanimacji. Na miejsce zadysponowano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na miejscu lądował śmigłowiec LPR. Niestety, pomimo podjętej reanimacji, życia kierującego nie udało się uratować - przekazała śląska policja.

Autostrada przez długi czas była zablokowana. Obecnie policja poinformowała, że ruch na miejscu odbywa się pasem prawym i środkowym. Służby wyjaśniają szczegóły tragedii. 

Policja cały czas apeluje do kierowców

Policja w komunikacie po raz kolejny zaapelował do kierowców o ostrożność. Tylko wczoraj na polskich drogach doszło do 64 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły trzy osoby. 70 zostało poszkodowanych

ZOBACZ: Tragiczny wypadek na Śląsku. 36-latek uderzył w słup, nie żyje

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność podczas prowadzenia wszelkich pojazdów. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.