Goniec.pl > Polska > 500 plus to już nie 500 plus. Oto, ile naprawdę pieniędzy dostają teraz rodzice
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 14.02.2023 11:54

500 plus to już nie 500 plus. Oto, ile naprawdę pieniędzy dostają teraz rodzice

500 plus to już praktycznie przeszłość, pieniądze na dzieci już nie wystarczają
Unsplash.com/Pawel Czerwinski

500 plus nie jest już warte 500 złotych. Eksperci nie mają wątpliwości, że rodzice mogą tylko pomarzyć o tym, co można było kupić za pieniądze w ramach świadczenia na dzieci. Ile realnie dostajesz w ramach 500 plus? Będziesz w szoku.

500 plus bez waloryzacji

500 plus to flagowy program Prawa i Sprawiedliwości. Rodzice i opiekunowie otrzymują pieniądze na dzieci, ale od dawna podnoszony jest jeden temat.

Inflacja sprawiła, że 500 plus praktycznie nie wystarcza na pokrycie potrzeb dzieci. W momencie wprowadzania programu w 2016 r. w Polsce zmieniło się wiele (z kosztami życia na przedzie), ale 500 plus pozostało bez zmian.

Ze strony PiS otwarcie artykułowana jest jednak jedna teza. Waloryzacji 500 plus nie ma i nie będzie.

500 plus to już przeszłość, oto ile teraz dostajesz

Ekspert nie pozostawia wątpliwości, że 500 plus przegrało walkę z inflacją i zmianami na rynku. 500 złotych na każde dziecko pomaga domowym budżetom, ale można zapomnieć o jego dawnej istotności przy planowaniu wydatków.

- Prowadzona przez wiele lat polityka rozdawania pieniędzy, jako leczenia trudności Polaków, przestała działać. Skończyły się przyjemne skutki alkoholu godzinę po podaniu, a zaczęły się bolesne skutki przyjęcia zbyt dużej ilości alkoholu następnego dnia po podaniu. My dziś przeżywamy kaca wynikającego z rozdawnictwa - gorzko ocenił w podcaście "Biznes. Między Wierszami" Kamil Sobolewski, ekonomista Pracodawców RP.

Wiadomości na temat realnej siły 500 plus już pod koniec 2022 r. szczerze podsumował Krzysztof Brejza. Senator w rozmowie z portalem gazeta.pl wprost stwierdził, że 500 plus to tak naprawdę nie 500 zł. - W tej chwili to tak naprawdę od 250 do 340 złotych - oświadczył polityk.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: gazeta.pl, radiozet.pl