Goniec.pl > Wiadomości > 400 osób ewakuowanych z centrum handlowego w Szczecinie. Na miejscu służby
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 26.08.2023 13:04

400 osób ewakuowanych z centrum handlowego w Szczecinie. Na miejscu służby

straż
KM PSP Kielce (zdj. ilustracyjne)

Straż pożarna poinformowała 26 sierpnia nad ranem o ewakuacji około 400 osób z centrum handlowego "Turzyn" w Szczecinie. Miało tam dojść do rozszczelnienia rurociągu gazowego. Służby pracują na miejscu i wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Ewakuacja z centrum handlowego w Szczecinie

Do zdarzenia doszło w sobotę 26 sierpnia około godz. 9.00 w al. Bohaterów Warszawy w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie), przy galerii "Turzyn".

Jak przekazał rzecznik prasowy KW PSP w Szczecinie mł. bryg. Tomasz Kubiak, rozszczelnieniu uległ rurociąg gazowy średniego ciśnienia. - Z centrum handlowego ewakuowano ok. 400 osób - poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową. - Na miejscu pracują też policjanci, którzy zabezpieczają miejsce zdarzenia - poinformowała oficer prasowa KMP w Szczecinie asp. Ewelina Gryszpan.

Była pogodynką TVP. Zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach

Awaria została usunięta

Po blisko dwóch godzinach awaria została usunięta. Przed godziną 12.00 rzecznik prasowy KW PSP mł. bryg. Tomasz Kubiak, poinformował, że służby naprawiły rurociąg średniego napięcia. - Ruch kołowy i pieszy został przywrócony - dodała kom. Anna Gembala z zespołu prasowego KMP w Szczecinie.

W związku z wyciekiem gazu ewakuowano około 400 osób z centrum handlowego przy alei Bohaterów Warszawy w Szczecinie. Obecnie sytuacja wróciła już do normy i wszyscy pracownicy oraz klienci mogą wrócić do centrum handlowego.

Sytuacja została opanowana

Mł. bryg. Tomasz Kubiak z zachodniopomorskiej straży pożarnej informował również wcześniej, że "w okolicach centrum handlowego gaz wyczuwalny był od dłuższego czasu". - Trwały tam prace pogotowia gazowego poszukujące wycieku. Gazownicy odnaleźli ten wyciek i zabezpieczają go. Poprosili o pomoc w ewakuacji - mówił.

Źródło: PAP/ RMF FM