NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Dwie osoby nie żyją, siedem rannych. Tragiczny wypadek pod Zduńską Wolą
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 26.08.2023 08:07

Dwie osoby nie żyją, siedem rannych. Tragiczny wypadek pod Zduńską Wolą

wypadek
KP PSP Zduńska Wola

W piątek 25 sierpnia późnym wieczorem w wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych w miejscowości Zapolice pod Zduńską Wolą (Łódzkie) zginęły dwie osoby, a siedem zostało rannych. Poszkodowani trafili do szpitala. Policja bada przyczyny wypadku.

Łódzkie. Śmiertelny wypadek

Do wypadku doszło po godzinie 23.00 na drodze powiatowej w miejscowości Zapolice. Dwa pojazdy osobowe zderzyły się czołowo. 2 osoby zginęły, a jak poinformował przedstawiciel straży pożarnej - 7 poszkodowanych, w tym niektórzy w stanie ciężkim zostali przetransportowani do szpitala.

- Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 23 na łuku drogi. Łącznie w wypadku uczestniczyło dziewięć osób. Poszkodowani są mężczyźni w wieku od 30 do 40 lat - poinformował st. kpt. Łukasz Kapica z Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli.

Była pogodynką TVP. Zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach

Dwie osoby nie żyją

- W wypadku dwie osoby poniosły śmierć, natomiast siedem osób zostało rannych. Niektórzy poszkodowani w stanie ciężkim zostali odwiezieni do szpitala - dodał strażak.

Pracujące na miejscu służby cały czas ustalają, co było bezpośrednią przyczyną tej tragedii. Jak dowiedział się nieoficjalnie reporter TVN24, jednym z samochodów podróżowało sześć osób - pojazd ten mógł być przeciążony.

Policja bada przyczyny wypadku

Przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej wyjaśniał, że działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanym. Zaznaczył, że dwie osoby były zakleszczone w swoich pojazdach. Teraz szczegółowe okoliczności tej tragedii wyjaśniać będzie policja pod nadzorem prokuratury.


Źródło: TVN24