Kobieta urodziła 9 dzieci Żródło: Pixabay.com James Timothy Peters

25-latka z Mali urodziła dziewięcioraczki

25-letnia kobieta pochodząca z Mali miała urodzić siedmioraczki. Podczas porodu okazało się, że liczba dzieci jest większa. Ostatecznie na świat przyszło aż dziewięcioro jej potomstwa: pięć dziewczynek i czterech chłopców.

Halima Cisse pochodzi z Mali w Afryce Zachodniej. Gdy 25-latka dowiedziała się, że jest w ciąży, skakała ze szczęścia. Zawsze marzyła o dużej rodzinie, zapewne jednak nie mogła spodziewać się, że wystarczy jeden poród, by jej dom dosłownie zapełnił się dziećmi.

Lekarze podczas badań wykryli, że w łonie kobiety znajduje się aż siedem płodów. Tak liczne ciąże zdarzają się niezwykle rzadko, niosą ze sobą też duże niebezpieczeństwo i to zarówno dla matki, jak i samych dzieci. Często w takich przypadkach dochodzi do powikłań, które zagrażają zdrowiu, a nawet życiu noworodków, a także ich matki.

Lekarze nie mogli uwierzyć własnym oczom

Ponieważ szpitale na Mali i personel nie byli gotowi na tak skomplikowany poród, władze kraju przewiozły ją do Maroka, by pod okiem wykwalifikowanych specjalistów kobieta mogła urodzić swoje liczne potomstwo.

Na miejscu okazało się jednak, że na badaniach USG lekarzom nie udało się wcześniej dokładnie określić liczby dzieci. Podczas porodu, który odbył się przez cesarskie cięcie, lekarze zaniemówili, gdy odkryli, że ostatecznie kobieta nosiła aż dziewięcioro dzieci.

Nie żyje Artur PrzygodaNie żyje Artur PrzygodaCzytaj dalej

Na szczęście poród odbył się bez poważniejszych komplikacji i cała wielka rodzina dochodzi teraz do siebie. Cały kraj na bieżąco śledził ciążę Halimy, dlatego wszyscy mogą odetchnąć z ulgą, że nikomu nic się nie stało.

- Noworodki, pięć dziewczynek i czterech chłopców, oraz matka mają się dobrze - poinformowała minister zdrowia Mali, Fanta Siby.

Poród miał miejsce we wtorek 4 maja. Chociaż wszystko poszło dobrze, to jednak dzieci i ich matka muszą przez jakiś czas pozostać pod okiem specjalistów, którzy będą dbać o ich zdrowie i potrzeby. Do domu wrócą zapewne dopiero za kilka tygodni.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: RMF

Następny artykuł