Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > 19-latek świętował zakończenie matur, zniknął pod wodą. Trwa akcja służb
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 27.05.2024 14:11

19-latek świętował zakończenie matur, zniknął pod wodą. Trwa akcja służb

straż
fot. KP PSP w Legionowie

Od soboty 25 maja trwają poszukiwania 19-letniego chłopca, który zniknął pod wodą na rzece Narew w miejscowości Łacha w powiecie legionowskim. Strażacy i WOPR prowadzą działania z użyciem sonarów i dronów. Poszukiwany chłopak to świeżo upieczony maturzysta, który świętował zakończenie egzaminów. 

Służby od soboty poszukują 19-latka. Zniknął pod wodą

W sobotę 25 maja o akcji poszukiwawczej poinformowała w mediach społecznościowych Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie. W akcji brało udział łącznie 6 jednostek pływających i skuter.

Poszukiwania mężczyzny, który zniknął pod wodą na wodach Narwi w miejscowości Łacha. Zgłoszenie wpłynęło około godziny 19 - przekazano.

Zarówno w sobotę jak i niedzielę poszukiwania nie przyniosły rezultatu. W poniedziałek zostały wznowione.

Tragedia na Mazurach. Dziadkowie płynęli z wnukiem, 67-latek zginął rażony prądem

Poszukiwania trwają. Służby używają sonaru

W poszukiwaniach mężczyzny biorą udział poza legionowskim strażakami także ratownicy z miejscowego WOPT, ochotnicy z Gąsiorowa i grupa wodno-nurkowa z Warszawy z sonarem.

W dalszym ciągu trwają poszukiwania na rzece Narew w miejscowości Łacha. Na miejscu JRG Legionowo, Grupa Wodno-Nurkowa Warszawa 5, Ochotnicza Straż Pożarna - Ratownictwo Wodne, OSP Gąsiorowo, Legionowskie WOPR i Policja - informowali wczoraj strażacy z Legionowa.

ZOBACZ: Tragiczny wypadek w polskiej miejscowości. Śmieciarka śmiertelnie potrąciła kobietę

Niedzielne poszukiwania przerwano ok. godz. 21.00. W poniedziałek nad ranem działania wznowiono.

19-latek świętował zakończenie matur

W poniedziałek akcję poszukiwawczą wznowiono ok. godz. 7 nad ranem.

W poszukiwaniach biorą udział: policja, straż pożarna, WOPR. W użyciu są wszelkie możliwe środki, między innymi sonar i nurkowie - przekazała portalowi TVN Warszawa komisarz Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

ZOBACZ: Burza zastała ich w trakcie jazdy na autostradzie. Kierowcy się nie popisali [WIDEO]

Jak ustalił reporter portalu TVN Warszawa, poszukiwany mężczyzna to 19-latek, który świętował zakończenie matur. W pewnym momencie przebywając z grupą znajomych, postanowił, że popłynie na środek rzeki, do znajdującej się tam boi. Nagle zniknął pod wodą.