Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > 15-latek nadział się na ogrodzenie. W akcji straż, policja i śmigłowiec LPR
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 31.03.2024 21:28

15-latek nadział się na ogrodzenie. W akcji straż, policja i śmigłowiec LPR

wypadek w Kraśniku
Fot. Facebook/Miejska OSP Kraśnik

Chwile grozy w Kraśniku (woj. lubelskie). Służby zostały wezwane do wypadku z udziałem 15-letniego chłopca, który nadział się na metalowy pręt ogrodzenia. Do pomocy nastolatkowi zaangażowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowany trafił do szpitala.

Dramatyczny wypadek z udziałem 15-latka w Kraśniku

Z komunikatu Miejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kraśniku wynika, że zgłoszenie wpłynęło do lokalnych służb w wielkanocną niedzielę (31 marca) o godzinie 14:30. Kraśniccy ochotnicy udali się na miejsce niezwłocznie, aby udzielić pomocy poszkodowanemu 15-latkowi i wesprzeć zespół ratownictwa medycznego.

Druhowie informują w mediach społecznościowych, że przy interwencji potrzebne było użycie sprzętu do przecinania stali. Koniecznością okazało się także zabezpieczenie lądowiska dla wezwanego śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Tragedia w Wielkanoc. Nie żyje cała rodzina, znaleźli ciała czterech osób

Nastolatek nadział się na ogrodzenie

Sytuacja wydawała się być naprawdę poważna, bowiem po dotarciu na miejsce wozów straży, od razu przystąpiono do wycięcia części ogrodzenia wraz z poszkodowanym chłopcem, aby nie sprowokować u niego rozległego krwotoku.

Następnie 15-latek został przekazany załodze śmigłowca LPR i trafił do szpitala. Jak ustalono, do wypadku doszło, gdy nastolatek próbował przeskoczyć przez metalowe ogrodzenie i zahaczył o nie.

15-latek grał w piłkę na boisku jednej ze szkół. W pewnym momencie piłka wyleciała za ogrodzenie, chłopiec poszedł po nią. Podczas przeskakiwania przez płot doszło do tego zdarzenia - poinformował WP asp. Paweł Cieliczko, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

8-latek zawisł szyją na pręcie w skateparku

Do podobnego zdarzenia doszło we wrześniu ub.r. w Stąporkowie (woj. świętokrzyskie). 8-letni chłopiec wszedł na ogrodzenie w skateparku i nadział szyją na ostry, metalowy element.

Na szczęście, świadkowie zdarzenia natychmiast zadzwonili na numer alarmowy i poprosili o pomoc. Gdy na miejscu pojawili się ratownicy medyczni, dziecko było już opatrzone. Chłopiec trafił na obserwację do szpitala w stanie niezagrażającym życiu.

Źródło: Radio ZET, WP