Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > 13-latka urodziła w łazience podczas szkolnej wycieczki. Noworodek jest w ciężkim stanie
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 17.05.2024 19:05

13-latka urodziła w łazience podczas szkolnej wycieczki. Noworodek jest w ciężkim stanie

ciąża
Fot. Unsplash.com/freestocks

13-latka urodziła podczas wycieczki szkolnej do Zatoru. Do porodu doszło w jednym z ośrodków turystycznych, gdzie przebywały dzieci z Mazowsza. Dziewczynka wydała na świat dziecko w łazience. Opiekunowie wezwali na miejsce medyków oraz policję. W sprawie zostanie wszczęte postępowanie.

13-latka urodziła na wycieczce szkolnej

Do zdarzenia doszło w środę, 16 maja, w jednym z ośrodków turystycznych w Zatorze (woj. małopolskie), gdzie przebywała wycieczka szkolna z Mazowsza. Jak podaje portal RMF24.pl, tuż po godzinie 20 opiekunowie dzieci wezwali na miejsce medyków oraz policję. Poinformowali, że 13-letnia uczestniczka wycieczki nagle źle się poczuła, a chwilę później urodziła dziecko.

Pilny komunikat, lek znika z aptek. Sprawa dotyczy 2 milionów pacjentów

13-latka urodziła na wycieczce do Zatoru. Dziecko jest w stanie ciężkim

Dziewczynka poszła do łazienki, gdzie urodziła dziecko. 13-latka trafiła na oddział ginekologiczny szpitala w Oświęcimiu, a noworodek został przetransportowany do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Lekarze oceniają stan matki jako stabilny, natomiast jej dziecka jako ciężki, ale stabilny.

ZOBACZ TAKŻE: Nagle weszli na stoły. Nagranie z polskiego liceum hitem sieci

Policja poszukuje ojca. Jeśli jest pełnoletni, grozi mu do 12 lat więzienia

Materiały dotyczącego tego zdarzenia zostaną przekazane do jednej z mazowieckich jednostek policji. W sprawie zostanie wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem przestępstwa obcowania płciowego z osobą poniżej 15. roku życia. Przestępstwo to grozi pozbawieniem wolności od 2 do 12 lat. Mundurowi ustalą, kim i w jakim wieku jest ojciec dziecka. W przypadku pełnoletności, grozić mu będzie wspomniany wymiar kary. Jeśli okaże się on niepełnoletni, sprawą zajmie się sąd rodzinny.

ZOBACZ WIDEO: To MUSI zrobić Polska. "Kompletna destabilizacja" Dr Bartosiak ostro o przyszłości świata ‼️

Źródło: o2.pl