Goniec.pl
Współpracownicy Jarosława Gowina ujawniają nowe fakty na temat jego stanu zdrowia

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Związany z Porozumieniem polityk ujawnia fakty ws. Jarosława Gowina

24 Listopada 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

- Został pociągnięty niemalże za rękę. Lekarz powiedział, że powinien zostać w szpitalu, a szef na szczęście się zgodził. Sam zorientował się, że coś jest nie tak - powiedział w rozmowie z portalem interia.pl współpracownik Jarosława Gowina. Wcześniej Newsweek informował, że powodem hospitalizacji szefa Porozumienia jest zdiagnozowanie depresji. Dziennikarze Interii dotarli do wiadomości, iż u Jarosława Gowina dojść miało do nagłego załamania nerwowego.

Jeszcze przez dwa tygodnie Jarosław Gowin zostanie w szpitalu. Do takich informacji dotarła Interia.

kamil durczok tvn

Zabawna wpadka Kamila Durczoka sprzed lat podbija sieć

CZYTAJ DALEJ

Współpracownicy lidera Porozumienia opowiedzieli o tym, co doprowadziło do tego, że Jarosław Gowin wymagał pomocy lekarzy. Nie ukrywają, że stan, w jakim znalazł się polityk, był groźny. Nie poznawali go.

Nowe fakty na temat stanu zdrowia Jarosława Gowina

Najnowsze doniesienia na temat tego, w jakim stanie znalazł się Jarosław Gowin, różnią się od wiadomości przekazanych początkowo przez Newsweek (więcej na ten temat przeczytasz >pod tym linkiem<).

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Interia rozmawiała z członkami Porozumienia. W nieoficjalnych rozmowach politycy związani z Jarosławem Gowinem przyznali, że to najbliżsi współpracownicy zauważyli, że jego stan się pogarsza. To również oni namawiali go do poszukania pomocy u lekarza.

Pierwsze sygnały o złym stanie Jarosława Gowina dostrzeżone miały zostać w zeszły wtorek. - Najpierw nie przyszedł rano na proceduralne głosowania. Był cały blady. Później zaczął kreślić zupełnie nierealne scenariusze. Zupełnie jakbyś rozmawiał z kimś innym - przekazał Interii polityk związany z byłym wicepremierem.

- Początkowo myśleliśmy, że to nic takiego, ale zaczął brnąć i brnąć. Słuchanie i obserwowanie go było jakimś koszmarem. Nie ma o czym mówić, przemawiała przez niego choroba - dodał informator dziennikarzy.

Posłuchał rad współpracowników, poszedł do lekarza

Decyzja o tym, że lider Porozumienia musi zgłosić się do lekarza, została podjęta po tym, jak zaczął dziwnie się zachowywać. Zauważono zmiany zarówno w jego wyglądzie, jak i sposobie mówienia.

Jarosław Gowin poszedł do specjalisty dzięki namowom swoich współpracowników. Interia informuje, że jeszcze przez co najmniej dwa tygodnie były wicepremier zostanie w szpitalu.

- W tym czasie powinien przyjmować leki i odciąć się od polityki. Z naszych ustaleń wynika, że cała terapia może potrwać nawet trzy miesiące - relacjonuje Interia.

Kaczyński nie był w Sejmie, bo "był chory". Niewiarygodne, na czym go przyłapali dzień później

Slajd 1 z 6

Miesięcznica smoleńska na placu Piłsudskiego w Warszawie: Jarosław Kaczyński był obecny

Jarosław Kaczyński przyjechał na plac Piłsudskiego z okazji miesięcznicy smoleńskiej

Jarosław Kaczyński przyjechał na plac Piłsudskiego z okazji miesięcznicy smoleńskiej. Prezes PiS w otoczeniu innych polityków złoży pod pomnikiem ofiar wieniec. Co ważne, we wtorek nie był na posiedzeniu Sejmu w sprawie kryzysu migracyjnego. Tłumaczył go premier Mateusz Morawiecki. Kliknij "dalej", aby zobaczyć następne zdjęcie. Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Powodem problemów Jarosława Gowina szukanie na niego "haków"?

O tym, że stan zdrowia lidera Porozumienia jest związany z polityką, informował również wcześniej Newsweek. Informator Interii rozwija jednak tę myśl.

- Był inwigilowany, straszyli go, do tego ataki medialne - powiedział o Jarosławie Gowinie rozmówca dziennikarzy.

- Nie ma ludzi niezniszczalnych - dodał gorzko informator Interii. Po godzinie 9 Porozumienie przekazało oficjalne stanowisko na temat doniesień o Jarosławie Gowinie. Nie skomentowano przyczyn jego hospitalizacji.

W oświadczeniu podkreślono, że wiosną lider Porozumienia ciężko przeszedł zakażenie COVID-19. - Nie jesteśmy upoważnieni do przekazywania informacji o stanie zdrowia. Z pewnością wkrótce zrobi to sam Jarosław Gowin, z którym pozostajemy w stałym, codziennym kontakcie - podkreśliło ugrupowanie byłego wicepremiera.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: interia.pl, newsweek, twitter.com

Agata JaroszewskaAutor

Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej. Do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

ZUS

Wiadomości

Co trzeci Polak na L4 stracił prawo do zasiłku chorobowego

Czytaj więcej >
Policja Śląska

Wiadomości

Jacek Jaworek trafił na listę najbardziej poszukiwanych przestępców Unii Europejskiej

Czytaj więcej >
Iwona Hartwich

Wiadomości

Posłanki opozycji domagają się reasumpcji głosowania ws. Instytutu Rodziny i Demografii

Czytaj więcej >
Pomorze

Wiadomości

Niespodziewana śnieżyca na Pomorzu. Na drogach zrobiło się wyjątkowo niebezpiecznie

Czytaj więcej >
liturgia

Wiadomości

Konferencja Episkopatu Polski wprowadza zmiany dla kobiet w kościołach

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News, Flickr/Совет Федерации, https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/2.0/

Wiadomości

Oskarżenia Łukaszenki dot. wyborów prezydenckich w Polsce. "Zostały sfałszowane"

Czytaj więcej >