SMS: grill, sąsiad miły Żródło: pixabay_moerschy

Zrobili grilla na balkonie. Następnego dnia otrzymali ciekawy SMS od sąsiada

1 Maj 2021 Damian WitońDamian Witoń

Para postanowiła urządzić sobie grilla na balkonie w mieszkaniu w bloku. Nie spodziewali się SMS-a, który przyszedł do nich kolejnego dnia. Wysłał go sąsiad.

Alicja oraz jej partner wpadli na pomysł, aby urządzić sobie grilla na balkonie. Czasy pandemii sprawiły bowiem, że ciężko było wybrać się, chociażby do restauracji. Nie spodziewali się ciekawej wiadomości od sąsiada, którą otrzymali następnego dnia.

Para urządziła grilla na balkonie. Następnego dnia sąsiad z bloku wysłał im ciekawego SMS-a

Alicja żyje w małej miejscowości położonej nieopodal Wrocławia. Majówkę zamierza spędzić w znacznej części grillując z partnerem na balkonie. Epidemia koronawirusa w dużym stopniu ograniczyła jej możliwości. Kobieta nie przejmuje się tym jednak zbytnio, gdyż jej balkon stał się miejscem bardzo ciekawych wydarzeń. Para spędza na nim mnóstwo czasu.

- Właściwie to nie mamy za bardzo wyboru. Z powodu pandemii COVID-19 bardzo mocno się izolowaliśmy i siłą rzeczy chciało się wyjść i posiedzieć na tym balkonie. Jest dosyć duży, może nie za szeroki, ale parę fajnych rzeczy można na nim zrobić, także grillować. W tamtym roku tak nam to weszło w krew, że praktycznie co piątek czy co niedzielę robiliśmy grille - mówi Pani Alicja.

W zeszłym roku, gdy zaczynała się ich grillowa przygoda, zdarzyła się ciekawa sytuacja. Dzień po grillu sąsiad wysłał do pary ciekawego i niespodziewanego SMS-a. Okazało się, że zupełnie nie przeszkadzało mu to, co robią sąsiedzi. Co więcej, udzielił mu się ich dobry humor i chłonął radosny klimat spotkania.

Bydgoszcz: Policja pilnie szuka kobiety z nagrania. Wyłudziła od seniorki 20 tys. złBydgoszcz: Policja pilnie szuka kobiety z nagrania. Wyłudziła od seniorki 20 tys. złCzytaj dalej

- Zabawne, że dostaliśmy nawet SMS od sąsiada, który mieszka w tej samej klatce z drugiej strony, że były super muzyczne klimaty i że idealnie trafiliśmy w jego gust. Na koniec podziękował za przypomnienie starych kawałków, między innymi Dżem i tego typu rockowe evergreeny - opowiada kobieta.

Warto tutaj jednak zaznaczyć jedną, bardzo ważną rzecz, która mogła zaważyć o tym, że sąsiad nie miał żadnych pretensji o grillowanie na pobliskim balkonie. Para używała bezdymnego grilla, dzięki czemu nie zanieczyszczała pobliskiego powietrza i nie przeszkadzała pobliskim osobom.

Kto chociaż raz był w pobliży tradycyjnego grilla rozpalanego chemicznymi rozpałkami, emitującymi mnóstwo dymu i nieprzyjemnego zapachu z pewnością będzie wiedział, o co chodzi. Grill bezdymny jest wspaniałą alternatywną, na której jedynie się zyskuje, a nie traci. Smak przygotowywanych potraw jest bowiem równie dobry, co potwierdza Pani Alicja.

- Smak przyrządzanego na nim mięsa jest porównywalny ze smakiem przyrządzanego na tradycyjnym grillu węglowym i o niebo lepszy niż potraw z grilla elektrycznego - chwali rozwiązanie kobieta.

Grille urządzane na balkonie stały się dla pary wspaniałą przestrzenią na integrację z innymi ludźmi. W ich ślad poszli również inni mieszkańcy, co stworzyła wspaniałą atmosferę na osiedlu i pozwoliło pokonać izolację i poczucie osamotnienia, które dopadło wiele osób przez lockdown.

- W tamtym roku był taki moment, kiedy wszyscy siedzieli na balkonach i po sąsiedzku rozmawialiśmy. Były żarty, żarciki, panowie rzucali do siebie piłki, ktoś poszedł po muzykę. Taka integracja balkonowa trwała dwa wieczory z rzędu, kiedy to na każdym balkonie ktoś siedział przy piwie czy winie i tak wspólnie spędzaliśmy czas. Było po prostu bardzo sympatycznie - mówi jedna z mieszkanek osiedla.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Super Express

Następny artykuł