Goniec.pl
Żona rosyjskiego oligarchy o zdrowiu Putina: "To mnie naprawdę przeraża"

ALEXANDER NEMENOV/AFP/East News

Żona rosyjskiego oligarchy o zdrowiu Putina: "To mnie naprawdę przeraża"

2 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Władimir Putin wciąż żywo budzi zainteresowanie całego świata. Przedmiotem rozważań jest nie tylko to, jakie kroki zdecyduje się on podjąć w najbliższym czasie, ale również nie najlepszy stan jego zdrowia. W gąszczu doniesień trudno wyłuskać prawdę, jednak nowe światło na tę kwestię rzucają zeznania żony wygnanego z Rosji oligarchy. Tatiana Fokina potwierdziła doniesienia o złym stanie despoty i przyznała, że jest bardzo zaniepokojona rozwojem dalszych wydarzeń.

Choroby psychiczne, Parkinson, różnego rodzaju nowotwory i choroby tarczycy - lista przypadłości przypisywanych Władimirowi Putinowi jest naprawdę obszerna i stale się wydłuża.

Cukier

Minister rolnictwa powiedział, ile wkrótce zapłacimy za cukier. Niektórzy mogą być rozczarowani

CZYTAJ DALEJ

Stan zdrowia rosyjskiego dyktatora nie od dziś budzi zainteresowanie wielu osób, jednak wzmożenie wokół tego tematu przyszło wraz z podjęciem przez niego decyzji o inwazji na Ukrainę. Od tamtej pory marzeniem wielu osób jest to, by prezydent Rosji zniknął na zawsze ze sceny politycznej.

Jak na wschodnie standardy przystało, wszelkie doniesienia o kondycji Putina utrzymywane są w ścisłej tajemnicy. Co prawda Kreml udaje, że nie ma nic do ukrycia i zapewnia, że "car Rosji" ma się świetnie, jednak wszyscy mają w głowie obrazki chociażby sprzed kilkunastu dni, gdy polityk ledwo trzymał się na nogach.

Chory Putin staje się nieprzewidywalny

Spekulacje na temat tego, ile czasu zostało Putinowi zapewne będą trwały jeszcze długo. Coraz częściej zwraca się jednak uwagę, że nawet jeśli dni dyktatora są policzone, nadzieje na to, że na Kremlu nastąpi odwilż, są płonne.

W otoczeniu prezydenta Rosji jest wielu twardogłowych współpracowników, równie bezwzględnych i chętnych na przejęcie władzy. Jeśli więc ktoś liczy na to, że despotę dosięgnie karma i wraz z jego kresem zakończy się wojna w Ukrainie, może poczuć się dogłębnie rozczarowany.

Kolejnym aspektem jest też to, że jeśli rzeczywiście Putin stoi już nad grobem, może być zdolny do podejmowania większego ryzyka i mało racjonalnych działań. Takiego scenariusza obawia się zresztą np. Tatiana Fokina, która wystąpiła w filmie Paramount "Sekrety żon oligarchów".

Żona rosyjskiego oligarchy wyznaje: "To mnie naprawdę przeraża"

Fokina jest żoną rosyjskiego miliardera Jewgienija Cziczwarkina. Oboje mieszkają obecnie w Wielkiej Brytanii, dokąd wyemigrowali po tym, jak mężczyzna został wygnany z Rosji przed 14 laty.

Sam Cziczwarkin od dłuższego czasu otwarcie krytykuje Putina i od początku wojny w Ukrainie miażdży europejskie sankcje, apelując o natychmiastowe zaprzestanie finansowania reżimu poprzez zakup gazu i ropy.

Wracając jednak do Tatiany, twierdzi ona, że ze sprawdzonych źródeł wie, iż pogłoski o złym stanie dyktatora nie są wyssane z palca i rzeczywiście trawi go rak. Kobieta uważa, że stawia to polityka w sytuacji, w której "nie ma on nic do stracenia".

- Krążą pogłoski, że jest chory... Myślę, że są prawdziwe. To mnie naprawdę przeraża, ponieważ osoba, która jest naprawdę chora, nie dba o to, co dzieje się dalej - mówi.

Putin

Putin skomentował atak na centrum handlowe. Stwierdził, że "winni są Ukraińcy"

CZYTAJ DALEJ

Ukraińcy komentują plotki o zdrowiu Putina

Temat kondycji bezwzględnego despoty nie jest także obojętny Ukraińcom. Władze okupowanego kraju z jednej strony skłaniają się ku teoriom o bliskim kresie życia rosyjskiego prezydenta, z drugiej zaś podchodzą z dystansem do jego osoby.

Zaledwie klika dni temu szef Głównego Zarządu Wywiadu ministerstwa Obrony Ukrainy Kyryło Budanow powiedział w wywiadzie dla "USA Today", że "Putin nie ma przed sobą długiego życia" i zostały mu co najwyżej dwa lata życia.

Z kolei pytany o te kwestie prezydent Wołodymyr Zełenski wykorzystuje sytuację do utarcia nosa swojemu rywalowi. - Nie wiem, co dzieje się z Władimirem Putinem. Myślę, że oni cierpią na jedną, poważną chorobę – powiedział prezydent Ukrainy w wywiadzie dla NBC.

Jak dodał, ma on na myśli chorobę związaną z brakiem szacunku dla Ukraińców, inwazją i torturami, których okupanci dopuścili się na terytorium Ukrainy.

– Wiele osób w otoczeniu prezydenta Rosji choruje. Zbyt wysokie ambicje, brak umiejętności zrozumienia i lekceważenie prawa międzynarodowego, ludzkiego życia. [...] Ta choroba zagraża naszemu krajowi. Reszta to plotki, które mnie nie interesują – podsumował Zełenski.

"Incydenty" na granicy z Polską. Ujawniono kolejne kroki Putina, nasz kraj odgrywa kluczową rolę

Znany łotewski profesor Andris Spruds przekazał, że prawdopodobieństwo rosyjskiego ataku na jakiegokolwiek członka NATO w trakcie najbliższych miesięcy jest niezwykle niskie. Nie wyklucza on jednak licznych incydentów na granicach, np. na granicy polsko-ukraińskiej. W jego opinii dołączenie Szwecji i Finlandii do NATO przyczyniło się do wzmocnienia bezpieczeństwa w regionie.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: wprost.pl, pomponik.pl

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Pacjentka zmarła przez pomyłkę farmaceutki. Jest wyrok

Czytaj więcej >
Dofinansowanie dla TVP

Wiadomości

PiS wykorzystało nieuwagę Polaków przed meczem. Jest decyzja ws. TVP

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

Jacek Ozdoba o Mateuszu Morawieckim: "Konsekwencje ponosi Polska"

Czytaj więcej >
Trafiła na czarną listę Putina

Wiadomości

Trafiła na czarną listę Putina. "Nie mogę wrócić do Rosji, bo będę tam prześladowana"

Czytaj więcej >
Rosjanie mają dość wojny w Ukrainie?

Wiadomości

Rosjanie mają dość? Sondaż na zlecenie Kremla nie pozostawia złudzeń

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rosja zapowiada gigantyczną podwyżkę wydatków na broń. 50 proc więcej w 2023 roku

Czytaj więcej >