Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Znany prezenter TVP zawieszony za niesubordynację? Niebywałe doniesienia obiegły media
Monika Majko
Monika Majko 07.11.2023 14:35

Znany prezenter TVP zawieszony za niesubordynację? Niebywałe doniesienia obiegły media

TVP
Iberion

Niedługo przed wyborami z anteny Telewizji Polskiej zniknął czołowy dziennikarz, a widzowie zastanawiali się, co się z nim stało. Z nieoficjalnych informacji, przekazanych przez serwis Wirtualne Media, wynika, że został zawieszony za niesubordynację na antenie. 

Sławomir Siezieniewski został zawieszony?

Sławomir Siezieniewski jest związany z TVP już od 30 lat. Był reporterem i prowadzącym “Panoramy”, w przeszłości prowadził także główne wydanie “Wiadomości” oraz programy publicystyczne. W ostatnim czasie na antenie TVP Info prowadził serwisy i pasma informacyjne, ale także "Panoramę Info".

Tuż przed wyborami parlamentarnymi 2023 dziennikarz zniknął jednak z anteny Telewizji Polskiej. Z informacji przekazanych przez portal Wirtualne Media wynika, że znany prezenter został zawieszony m.in. za zadawanie gościom kłopotliwych pytań oraz zmienianie, bez konsultacji z wydawcami, zapowiedzi do materiałów prezentowanych na antenie stacji.

Oficjalnie nie podano powodu zawieszenia. Jedna z nieoficjalnych wersji mówi, że zmieniał treść ustalanych wcześniej tzw. białych, żeby były "bardziej lajtowe". To z kolei nie podobało się dyrekcji TAI. W ogóle nie pojawia się na antenie – miał przekazać Wirtualnym Mediom anonimowy dziennikarz z TVP Info.

Grzegorz Borys nie żyje. To ona zidentyfikowała ciało, ujawniono kulisy

Sławomir Siezieniewski miał stracić wszystkie dyżury

Pragnący zachować anonimowość dziennikarz TVP miał przekazać serwisowi, że to nie pierwsze w ostatnich latach zawieszenie Siezieniewskiego za podobne zachowanie. Tym razem jednak znana twarz TVP miała zostać pozbawiona wszystkich dyżurów. Sławomir Siezieniewski miał także otrzymać zakaz rozmów z gośćmi.

Z drugiej strony pojawiają się także głosy, że cześć pracowników Telewizyjnej Agencji Informacyjnej ma uważać, że dyrekcja woli innego dziennikarza. Mowa o Mateuszu Gadomskim. .

– Dyrekcja doszła do przekonania, że Gadomski jest lepszy niż Siezieniewski, a że "grafik nie jest z gumy", Siezieniewski musiał z niego wypaść, bo to szefostwo decyduje ostatecznie, z kim chce pracować –miał przekazać Wirtualnym Mediom anonimowy informator.

Sławomir Siezieniewski pożegna się z TVP?

Z kolei redakcja “Faktu” zwróciła się z pytaniem do działu PR TVP o powód nagłego zniknięcia Sławomira Siezieniewskiego z anteny. To samo pytanie zostało skierowane również do samego dziennikarza. Zarówno przedstawiciele Telewizji Polskiej, jak i prezenter na razie jednak milczą w tej sprawie. Jak myślicie, czy Sławomir Siezieniewski rozstanie się z TVP po blisko 30 latach współpracy zawodowej?

Slawomir Siezieniewski
Sławomir Siezieniewski/kapif.pl

Tagi: TVP